21C° Duga Resa

19C° Ogulin

27C° Ozalj

21C° Slunj

Ogulinci u Puli ‘razmontirali’ domaću Arenu, Karlovac II upisao domaći poraz od Gospića

U pobjedi Ogulina David Stipetić je postigao 9, a u porazu Karlovčana Luka Baršić 8 pogodaka.

KARLOVAC – U današnjim utakmicama 3. kola Druge hrvatske lige Zapad rukometaši Ogulina u Puli su pobijedili Arenu 29:16, a Karlovac II je u Sportskoj dvorani poražen od Gospića rezultatom 41:33.

Ogulinci su u Puli domaćinu očitali lekciju iz svih segmenata rukometne igre. Od početka su se postavili autoritativno, odigrali vrhunsku obranu, imali odličnu podršku vratara i potpuno zasluženo ubilježili uvjerljivu pobjedu nad ekipom koja je u prošloj prekinutoj sezoni bila najbolja u ovom rangu natjecanja.

Puljani su držali kakav-takav rezultatski priključak do 15. minute i rezultata 8:6. Onda su igrači trenera Tihomira Kosanovića napravili seriju 5:1, odvojili se na 13:7 i na odmor otišli s vodstvom 15:9. Sa sjajnom igrom u obrani Ogulinci su nastavili i u drugom poluvremenu. U prvih petnaest minuta nastavka limitirali su domaćina na samo tri postignuta pogotka i podigli prednost na velikih 23:12. Ostatak utakmice odigrali su u istom visokom ritmu i na koncu došli do uvjerljivih +13.

David Stipetić predvodio je strijelce ogulinske momčadi s 9 pogodaka, Turković je dao 5, Gaši 4, Puškarić, Marko Poljak i Porubić 3, a Andrija Poljak 2 gola.

Fizički moćniji Gospićani nezaustavljivi za mlade Karlovčane

Mladi Karlovčani odigrali su solidnu utakmicu protiv Gospićana, ali gosti su slavili zahvaljujući iskustvu i fizičkoj premoći. Igrači trenera Dragomira Požege napadački su odigrali vrlo dobro, no u obrani se nisu mogli nositi s fizički puno jačim gostima, koji su ‘na mišiće’ rješavali svoje napada i dolazili do pogodaka.

Gospićani su se u 10. minuti odvojili na 7:3, a Karlovčani su uzvratili serijom 3:1 i smanjenjem rezultata na 8:6. Kako je poluvrijeme odmicalo, gosti su dizali prednost, mladi karlovački igrači imali su i dosta tehničkih pogrešaka, pa je u završnici prvog dijela na semaforu stajalo 18:11. Zadnjih nekoliko minuta prvog poluvremena pripalo je Karlovčanima, koji su smanjili i na odmor otišli s -6 (14:20). Iskusni Gospićani u nastavku su povećali prednost na +10 (25:15), u potpunosti kontrolirali utakmicu i držali stečenu prednost, a Karlovčani su u završnici uspjeli ublažiti poraz.

Luka Baršić s 8 pogodaka bio je prvi strijelac domaće ekipe, Grčić je dao 5, Boka, Raužan i Šalković po 4, Balen i Kojčin po 3, a Benić i Dujmić po 1 gol.

Podsjetimo, jučer su rukometaši Dubovca-Gaze u Sportskoj dvorani izgubili od momčadi 28. aprila rezultatom 29:25.

Nakon 3. kola Ogulin je drugoplasiran sa 4 boda, koliko ima i vodeći Rovinj, Karlovac II je peti s 2, a Dubovac-Gaza na posljednjem 9. mjestu bez bodova. U sljedećem kolu Ogulinci su slobodni, Karlovac II gostuje u Puli kod Verude, a Dubovac-Gaza je gost Gospića.

TAEKWONDO

Dominacija Karlovčana na 20. Karlovac Openu: Panda Karlovac team najbolji, Prana drugoplasirana