Krađa se dogodila negdje u razdoblju od 1. srpnja do 22. kolovoza.
Kako je za Radio Mrežnicu pojasnio direktor Toplane Denis Janžetić, radi se zapravo o brojilima kojima se mjeri potrošnja toplinske energije.
Do početka sezone grijanja, uvjerava Janžetić, bit će postavljena nova brojila kako ne bi bilo poteškoća s obračunom grijanja. No, ova krađa nanijela je veliku materijalnu štetu – procjenjuje se da je oko 120 tisuća kuna.
Kome su trebala ova brojila nije poznato, ali policija radi na pronalasku počinitelja.