Nikoga ne imenovavši, ona je za Radio Mrežnicu rekla da su za loš rezultat parlamentarnih izbora i konstantan pad podrške SDP-u na lokalnoj razini, odgovorne iste osobe. Upravo one koje su nakon nedjeljnih izbora započele ‘rafalnu paljbu’ na društvenim mrežema. O općem raskolu u SDP-u Karlovca Radio Mrežnica pisala je ovdje.
– Što se tiče raskola u karlovačkom SDP-u, on je prisutan već dulje vrijeme. Nakon nedjeljnih izgubljenih izbora ljudi koji su odgovorni za loše rezultate i stalni pad podrške SDP-u na lokalnoj razini, počeli su brutalno napadati vodstvo stranke. Lako je biti general nakon izgubljene bitke, a malo teže samokritičan u smislu da preispitaju sebe jesu li svojim radom i političkim djelovanjem i sami doprinijeli ovakvim rezultatima.
Priznavši da se tek nedavno intenzivno uključila u rad stranke nakon dužeg izbivanja zbog posla, dodala je kako nije niti u jednom tijelu SDP-a. No, i samo par mjeseci bilo joj je dovoljno da dođe do zaključka kako u karlovačkom SDP-u stvari ne funkcioniraju, osim kod Foruma seniora i Foruma žena.
– U nekoliko posljednjih mjeseci, kroz razgovore s članstvom uočila sam veliko nezadovoljstvo vodstvom lokalne organizacije i nefunkcioniranjem tijela organizacija i narušenim međuljudskim odnosima. Forum mladih ne postoji, svi su se međusobno posvađali; ne održavaju se redovni sastanci; savjeti stranke se sastaju rijetko. Međuljudski odnosi su katastrofalni, članovi su razočarani lošom kvalitetom rada i izostankom kvalitetnih ljudi u stranci.
Prozivanje i ‘ratovanje’ na društvenim mrežama ne odobrava i nastoji u njima ne sudjelovati. Misli naime, da bi se stranački problemi morali rješavati oči u oči, otvorenim razgovorom, suočavanjem s problemom i predlaganjem rješenja.
Ono što pak karlovačkom SDP-u treba, je temeljita transformacija, kaže Bukovec Osmičević. – U stranci postoje kvalitetni ljudi koji su zanemareni, ismijani i odbačeni. Treba vratiti ugled karlovačkom SDP-u.
O rezultatu SDP-a u 7. Izbornoj jedinici kaže da i nije tako loš s obzirom da su u postotku bili bolji od HDZ-a, a osvojeno je i šest mandata kao i na izborima prošle godine. Svoj broj preferencijalnih glasova naziva solidnim rezultatom s obzirom da je ponovo politički aktivna tek nekoliko mjeseci. No, rezultat u Karlovcu je zabrinjavajući. Tu smo gubitnici, kaže Bukovec Osmičević uprijevši još jednom prstom na lokalne SDP-ovce. – Prošli put nas je Hdz pobijedio s niti 3% posto, ovaj put su nas pobijedili sa skoro 6%. Mislim da je to odraz politike i političkih odnosa u gradskom SDP-u, ali i posljedica općeg nezadovoljstva koje se prelilo sa državne razine, mali odaziv birača i vojska konzervativnih birača koja uvijek vjerno svoj glas daje našim suparnicima.
Kao najboljeg kandidata za novog šefa SDP-a, Bukovec Osmičević vidi Tonina Piculu jer misli da bi mogao osvojiti simpatije birača šire od tradicionalne SDP-ove baze.
– On je političar novog kova, ima osobnu karizmu, staloženost, političko obrazovanje i širinu, potrebno državničko i političko iskustvo koje ga kvalificira za kandidata za predsjednika stranke. Bila sam mu bliska suradnica u vremenu kad je bio ministar vanjskih poslova. Njegovo iskustvo u europskom parlamentu može pomoći SDP-u kako bi se još više profilirali kao stranka moderne hrvatske ljevice po europskim standardima.
Na pitanje je li dobila vjetar u leđa za kandidatkinju za gradonačelnicu Karlovca, Bukovec Osmičević je samo znakovito rekla: – Moj vjetar u leđa za kandidatkinju za gradonačelnicu je već zapuhao, iako povremeno mijenja smjer.