23C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

Opet po starom: Karlovčanke vodile 2:1 pa izgubile 3:2 od Mladosti II

Nakon odlične prošlotjedne utakmice u Zagrebu, karlovačke su odbojkašice večeras ponovo nevjerojatno oscilirale.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 18. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, poražene od zagrebačke Mladosti II s 3:2 u setovima.

Nakon odlične igre prošlog vikenda u Zagrebu i pobjede nad Don Boscom 3:0, karlovačke su nam odbojkašice večeras priuštile još jednu utakmicu punu ogromnih oscilacija. Iako u proljetnom dijelu sezone igraju bolje nego u jesenskom, psihološka stabilnost igračica trenera Zeca daleko je od onog prošlogodišnjeg šampionskog izdanja. Izuzmemo li prošlotjednu utakmicu u Zagrebu, Karlovčanke su zadnje četiri utakmice odigrale u pet setova i samo jednu dobile. Već u pravilu, nakon jednog ili dva dobra seta slijedi veliki pad u igri i nesigurnost, koje suparnice koriste i uzimaju bodove. Tako je bilo i večeras – odigrale su odličan prvi i treći set, u drugom i četvrtom slabo, a samim ulaskom utakmice u peti set psihološki su potonule i Zagrepčanke su na kraju uzele ponuđeno.

U uvodnom setu igračice trenera Zeca povele su 11:4, ali su im se gošće primakle na 14:12. Serijom 5:1 Karlovčanke se ipak ponovo odvajaju (19:13) i završavaju set s 25:15. U drugi su krenule vodstvom 6:4, a ‘mladostašice’ s pet uzastopnih poena preokrenule na 9:6. Karlovčanke se primiču na -1 (15:14), ali onda im gošće ponovo rade seriju 8:2, odlaze na 23:16 i s 25:17 poravnavaju.

U trećem setu, kod 3:2 za gošće, karlovačke odbojkašice velikom serijom 12:2 odlaze na 14:5 i bez problema privode set kraju s 25:15 i dolaze do novog vodstva. Nažalost, u četvrti ulaze vrlo loše i Zagrepčanke dolaze do vodstva 10:3. Domaće igračice se primiču na 11:9, ali ‘mladostašice’ serijom 6:2 odlaze na 17:11 i rješavaju set u svoju korist s 25:15.

I onda u peti Karlovčanke ponovo ulaze loše i Zagrepčanke ga otvaraju vodstvom 6:2. Tračak nade pojavio se kad su domaće igračice smanjile na 8:6, ali samo zakratko, jer su gošće uzele sljedećih šest poena, došle do prve meč lopte (14:6) i s 15:7 završile susret.

Odbojkašice Plavog zmaja sinoć su na domaćem terenu pobijedile ekipu Velike Gorice s 3:0 u setovima.

Nakon 18. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu s 31, a Plavi zmaj na sedmom s 27 bodova. U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju u Sisku kod istoimenog domaćina, a ‘zmajice’ u Vrbovcu.