Osim u Kamenskom i Novigradu, slavlje Velike Gospe i u Skakavcu te Oštarijama
Marijanska svetišta i župe sutra će biti puni vjernika
Diljem Karlovačke županije slavi se sutra blagdan Velike Gospe zbog čega se u ovdašnjim marijanskim svetištima i župama očekuje velik broj vjernika.
Kao i uvijek, Kamensko je tradicionalno mjesto u kojem se Gospu slavi u gradu Karlovcu, ali i u Novigradu na Dobri u Netretiću. No, svečano će biti i u Banskoj Selnici gdje će kod kapelice biti održana procesija i misa u 11 sati. To će biti samo dio programa koji se tamo organizira na Gospin blagdan u sklopu KAkvart programa.
Posebno svečano uvijek bude i u Oštarijama u Svetištu Gospe od Čudesa. Sve je spremno za doček tisuća hodočasnika. Bdijenje večeras, uoči blagdana počinje u 18 sati, a procesiju predvodi gospićko – senjski biskup mons. Zdenko Križić. U srijedu pak na “Vel’ku mašu” svete mise su u 7, 9, 11 i 18 sati.