-1C° Duga Resa

1C° Ogulin

-1C° Ozalj

-7C° Slunj

Oslabljeni Karlovac izgubio u Metkoviću, slaba realizacija i izgubljene lopte kumovale porazu

Najefikasniji u karlovačkim redovima bio je Ivan Šnajder sa 6 pogodaka.

Treći ovosezonski poraz u Prvoj hrvatskoj ligi Jug doživjeli su rukometaši Karlovca večeras u Metkoviću. U dvoboju 10. kola, pretposljednjeg u jesenskom dijelu sezone, izgubili su od domaće momčadi Metkovića Mehanike rezultatom 29:23.

Karlovac je nastupio u prilično oslabljenom sastavu. Uz već duže ozlijeđene Frketića, Crnkovića, Hrvojevića i Makaruna, večeras zbog ozljeda nije bilo ni Bačića ni Janjanina, a Begić je zaigrao, ali kako je osjećao bolove u ozlijeđenom prstu lijeve ruke, trenerica Tanja Rašić koristila ga je kao kružnog napadača u rotaciji s Karaulom. Tako su vanjsku liniju večeras pokrivali samo Horvat, Ćelić, Capan i Rukavina. Ključni razlozi poraza, osim brojnih izostanaka, večeras su bili vrlo loša realizacija, koja je iz igre bila ispod 50%, te izgubljene lopte, njih čak 11.

Metkovci su bolje otvorili utakmicu i u 8. minuti poveli 6:3. Četiri minute kasnije imaju +4 (8:4), a Karlovčani se s tri pogotka u nizu primiču na 8:7. Kod 9:8 domaćin radi seriju 4:0, diže prednost na 13:8 i odlazi na odmor s vodstvom 14:10.

Početkom nastavka karlovački su rukometaši bolje zaigrali u obrani, ali to nisu ‘naplatili’ jer su promašili tri uzastopna napada. Domaćin povećava vodstvo na 16:11, a Karlovac ponovo s tri uzastopna gola smanjuje na 16:14. Metkovci u 44. minuti imaju +4 (20:16), a nakon toga Karlovčani u tri navrata dolaze do -3. Zadnji puta su na tom zaostatku u 50. minuti pri rezultatu 23:20, ali domaći s dva pogotka odmiču na 25:20 i bez problema privode utakmicu kraju.

Ivan Šnajder bio je prvi strijelac karlovačke momčadi sa 6 pogodaka, Ćelić je dao 4, Mrljak i Begić po 3, Karaula i Sudarić po 2, a Čakarić, Capan i Rukavina po 1 gol. Glumac je prikupio 13 obrana, a Radočaj, koji je branio prvih desetak minuta, niti jednu.

Ovisno o sutrašnjem dvoboju Dubrovnika i Ribole Kaštele, Karlovac će ostati na 2. ili pasti na 3. mjesto ljestvice sa 14 bodova, a sljedećeg vikenda, u posljednjem jesenskom kolu, dočekuje vodeće Dubrovčane.