– Nama sindikatima taj je dio vrlo interesantan, jer kroz takav način rada omogućujemo i sindikalno organiziranje, a samim time i poštivanje svih prava, zakona i kolektivnih ugovora, naglasio je Tomas.
Nakon Kutine, Malog Lošinja i Karlovca, Ozalj će postati četvrti grad u Hrvatskoj koji će pokrenuti akciju, a Sindikati su, kažu, s akcijom krenuli u manjim sredinama, jer je tamo lakše eliminirati rad na crno u nekim područjima.
– Na veće gradove jednostavno ne idemo na taj način, jer to okruženje je u prvom redu arena za borbu političkih stranaka, pa da ne koriste ovaj element u svoje političke svrhe i da cijela akcija ne bude devalvirana u samom početku, dodao je Tomas.
Grad Ozalj podupire ovakvu vrstu sporazuma.
– Nema nikakve logike da ogromna sredstva ulažemo u organizaciju, opremanje i funkcioniranje poduzetničke zone, a da na primjer u toj zoni dozvolimo rad na crno, kazala je gradonačelnica Biserka Vranić.