Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Pet pobjeda i tri poraza djevojčica i dječaka Škole rukometa Karlovac

Nol Velimirović dao čak 11, Filip Šalković 9, Relja Kojčin 8 pogodaka

KARLOVAC – Djevojčice i dječaci Škole rukometa Karlovac ubilježili su proteklog vikenda pet pobjeda i tri poraza u svojim ligaškim susretima.

Djevojčice rođene 2004. godine, pod vodstvom Ivice Ljubića i Antonije Krivačić, u Karlovcu su odigrale dvije utakmice 3. kruga Međužupanijske lige i upisale dvije pobjede. U prvom dvoboju bile su bolje od ekipe Laurusa rezultatom 19:15 (9:5). U prvom su dijelu odigrale jako dobru obranu i u nastavku sačuvale stečenu prednost. Igračica utakmice bila je Marija Ištvanić (9 pogodaka), a istakle su se i Ema Čović (10), Lucija Krznarić (2) i Tea Benić (2). U drugom su susretu nadigrale ekipu Trnine iz Križa 16:7 (7:5). Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, mlade su se Karlovčanke razigrale u nastavku i došle do uvjerljive pobjede. Ema Čović (6 pogodaka) bila je prvo ime utakmice, a zapaženo su odigrale i Marija Ištvanić (5) i Helena Devčić (3).

Prva ekipa dječaka rođenih 2004. godine, koju vode treneri Vlado Ostarčević i Aldo Navialić, u Ivanić Gradu je, u 12. kolu Prve hrvatske lige, slavila nad domaćim Ivanićem rezultatom 29:24 (15:15). Karlovački su rukometaši bili bolji suparnik tijekom cijelog susreta i mogli su upisati i uvjerljiviju pobjedu. Igrač utakmice bio je Filip Šalković (9 pogodaka), a istakli su se i Relja Kojčin (8), Borna Gavrić (4), Karlo Benić (2) i Ivano Grčić (2).

Druga ekipa dječaka istog godišta, pod vodstvom istog trenerskog dvojca, poražena je u Zagrebu, u 13. kolu Druge hrvatske lige, od ekipe Maksimira Pastele II rezultatom 26:23 (11:12). Mladi su Karlovčani odigrali dobro prvo poluvrijeme, ali u nastavku nisu uspjeli doći do bodova. Bolji od ostalih bili su Borna Gavrić (4), Filip Šalković (4) i Bruno Dujmić (3).

Djevojčice rođene 2006. godine, pod vodstvom trenerice Kristine Vuković, odigrale su dvije utakmice 2. kruga Međužupanijske lige u Krapini i upisale pobjedu i poraz. U prvoj utakmici nadigrale su domaću ekipu Zagorca rezultatom 5:1 (3:0). Bile su bolje protivnice i odigrale vrlo dobro u obrani. Vratarka Leonarda Perković bila je prvo ime susreta, a zapažene su bile i Tonka Turkalj (2), Franca Rajčić (2) i Hana Skočibušić (1). U drugom ogledu poražene su od vršnjakinja Zeline rezultatom 12:8 (7:8). Uz malo više sreće i manje tehničkih pogrešaka, mlade su Karlovčanke mogle i do pobjede. Najbolja u karlovačkoj ekipi bila je Franca Rajčić (3 pogotka), a istakle su se i Tonka Turkalj (2) i Hana Skočibušić (2).

Prva ekipa dječaka rođenih 2006. godine, koju vode trener Danijel Grbačić i njegov pomoćnik Ivan Šnajder, u Ivanić Gradu je, u 12. kolu Prve hrvatske lige, uvjerljivo pobijedila domaću momčad Ivanića 28:18 (15:7). U svim elementima igre nadigrali su domaćina, a brzim kontrama i polukontrama utakmicu su riješili već u prvom dijelu. Prvo ime susreta bio je Nol Velimirović (11 pogodaka), a zapaženo su odigrali i Borna Kovačić (5), Leon Bunčić (2), Patrik Sivka (2) i Lovro Gračan (3).

Druga ekipa dječaka istog godišta u Krapini je, u 12. kolu Druge hrvatske lige, poražena od domaće ekipe Zagorca rezultatom 21:17 (9:9). Domaćin se u ovom rangu natječe izvan konkurencije pa su karlovački treneri dosta eksperimentirali i dali priliku svim igračima. Najbolji u karlovačkom sastavu bio je Niko Obranović (5 pogodaka), a istakli su se i Crisstiano Matić (6) i Josip Mihelić (4).