16C° Duga Resa

17C° Ogulin

15C° Ozalj

16C° Slunj

Glavni izvršni direktor Facebooka Mark Zuckerberg kaže da revidira pravila o sadržaju na toj društvenoj mreži, suočen sa snažnim negativnim reakcijama velikog broja ljudi zbog posta američkog predsjednika Donalda Trumpa u kojemu se prijeti prosvjednicima protiv rasistički utemeljenog policijskog nasilja. Facebook nastoji poboljšati politiku sadržaja na društvenim mrežama, istovremeno gradeći proizvode za promicanje rasne pravde, objavio je Zuckerberg u petak. Taj Zuckerbergov post objavljen je nakon što se Facebook suočio sa širokim negativnom kritikom, uključujući i vlastite zaposlenike, zbog svoje odluke da bez posebne oznake objavi kontroverzne postove predsjednika Donalda Trumpa u kojima je on prozvao i prijetio prosvjednicima protiv policijskog nasilja nakon ubojstva Georgea Floyda. "Znam da mnogi od vas misle kako smo prošloga tjedna trebali na neki način označiti predsjednikove postove", napisao je Zuckerberg u postu na blogu, govoreći o svojoj ranijoj odluci da ne smije ukloniti zapaljiv Trumpov post koji sadrži frazu "kad počne pljačkanje, počinje i pucanje" (engl: "when the looting starts, the shooting starts"). Facebook revidira pravila za sadržaj nakon Trumpova posta Ekscentrični naftaš J.Paul Getty, najbogatiji Amerikanac svog vremena umro je na današnji dan 1976. godine. Ostao je najpoznatiji po tome što otmičarima nije htio platiti za unuka pa su mladiću odsjekli uho Zloglasni škrtac i jedan od prvih sa milijardu dolara: Kad mu je unuk otet nije htio dati novce... Igor Jovićević je 28. trener Dinama u povijesti HNL-a, a Branko Ivanković je posljednji koji je u tu avanturu krenuo porazom. Treći mandat na klupi Dinama, u rujnu 2013., započeo je porazom (2-0) na Poljudu Jovićevićev debi bez podrške: Mama je trebala biti na tribini S obzirom da sadrži malo masti i kalorija, jogurt je idealna hrana za doručak ako se nadate gubitku kilograma, a nutricionistica ga preporučuje prije svakog obroka Pet najboljih opcija za doručak koji pomažu u skidanju 'šlaufa'

Pet pobjeda i tri poraza djevojčica i dječaka Škole rukometa Karlovac

Nol Velimirović dao čak 11, Filip Šalković 9, Relja Kojčin 8 pogodaka

KARLOVAC – Djevojčice i dječaci Škole rukometa Karlovac ubilježili su proteklog vikenda pet pobjeda i tri poraza u svojim ligaškim susretima.

Djevojčice rođene 2004. godine, pod vodstvom Ivice Ljubića i Antonije Krivačić, u Karlovcu su odigrale dvije utakmice 3. kruga Međužupanijske lige i upisale dvije pobjede. U prvom dvoboju bile su bolje od ekipe Laurusa rezultatom 19:15 (9:5). U prvom su dijelu odigrale jako dobru obranu i u nastavku sačuvale stečenu prednost. Igračica utakmice bila je Marija Ištvanić (9 pogodaka), a istakle su se i Ema Čović (10), Lucija Krznarić (2) i Tea Benić (2). U drugom su susretu nadigrale ekipu Trnine iz Križa 16:7 (7:5). Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, mlade su se Karlovčanke razigrale u nastavku i došle do uvjerljive pobjede. Ema Čović (6 pogodaka) bila je prvo ime utakmice, a zapaženo su odigrale i Marija Ištvanić (5) i Helena Devčić (3).

Prva ekipa dječaka rođenih 2004. godine, koju vode treneri Vlado Ostarčević i Aldo Navialić, u Ivanić Gradu je, u 12. kolu Prve hrvatske lige, slavila nad domaćim Ivanićem rezultatom 29:24 (15:15). Karlovački su rukometaši bili bolji suparnik tijekom cijelog susreta i mogli su upisati i uvjerljiviju pobjedu. Igrač utakmice bio je Filip Šalković (9 pogodaka), a istakli su se i Relja Kojčin (8), Borna Gavrić (4), Karlo Benić (2) i Ivano Grčić (2).

Druga ekipa dječaka istog godišta, pod vodstvom istog trenerskog dvojca, poražena je u Zagrebu, u 13. kolu Druge hrvatske lige, od ekipe Maksimira Pastele II rezultatom 26:23 (11:12). Mladi su Karlovčani odigrali dobro prvo poluvrijeme, ali u nastavku nisu uspjeli doći do bodova. Bolji od ostalih bili su Borna Gavrić (4), Filip Šalković (4) i Bruno Dujmić (3).

Djevojčice rođene 2006. godine, pod vodstvom trenerice Kristine Vuković, odigrale su dvije utakmice 2. kruga Međužupanijske lige u Krapini i upisale pobjedu i poraz. U prvoj utakmici nadigrale su domaću ekipu Zagorca rezultatom 5:1 (3:0). Bile su bolje protivnice i odigrale vrlo dobro u obrani. Vratarka Leonarda Perković bila je prvo ime susreta, a zapažene su bile i Tonka Turkalj (2), Franca Rajčić (2) i Hana Skočibušić (1). U drugom ogledu poražene su od vršnjakinja Zeline rezultatom 12:8 (7:8). Uz malo više sreće i manje tehničkih pogrešaka, mlade su Karlovčanke mogle i do pobjede. Najbolja u karlovačkoj ekipi bila je Franca Rajčić (3 pogotka), a istakle su se i Tonka Turkalj (2) i Hana Skočibušić (2).

Prva ekipa dječaka rođenih 2006. godine, koju vode trener Danijel Grbačić i njegov pomoćnik Ivan Šnajder, u Ivanić Gradu je, u 12. kolu Prve hrvatske lige, uvjerljivo pobijedila domaću momčad Ivanića 28:18 (15:7). U svim elementima igre nadigrali su domaćina, a brzim kontrama i polukontrama utakmicu su riješili već u prvom dijelu. Prvo ime susreta bio je Nol Velimirović (11 pogodaka), a zapaženo su odigrali i Borna Kovačić (5), Leon Bunčić (2), Patrik Sivka (2) i Lovro Gračan (3).

Druga ekipa dječaka istog godišta u Krapini je, u 12. kolu Druge hrvatske lige, poražena od domaće ekipe Zagorca rezultatom 21:17 (9:9). Domaćin se u ovom rangu natječe izvan konkurencije pa su karlovački treneri dosta eksperimentirali i dali priliku svim igračima. Najbolji u karlovačkom sastavu bio je Niko Obranović (5 pogodaka), a istakli su se i Crisstiano Matić (6) i Josip Mihelić (4).

Karlovac 1919 s 2:0 bolji od Vatrogasca, prvotimci u nastavku odigrali ‘pod ručnom’