Poštovani g. Petračiću,
sasvim je u redu i Vaše je pravo da demantirate vijest za koju smatrate da je netočna. Čudi samo da baš istu informaciju govore vaši kolege koji su je prvi čuli te je šire dalje, pa i prema novinarima. No, to ćete morati s njima razjasniti. Ono što je zabrinjavajuće za nekog tko od "wannabe gradonačelnika" želi to i biti, jest razina javne komunikacije koju u demantiju iznosite i vrijeđanje naše medijske kuće.
RM je dosad Vaš rad pratio korektno, no sigurno ne u mjeri u kojoj biste vi željeli. Pretpostavljam da Vas i to muči. I to je u redu. Vjerojatno Vas muči i tajming objave vijesti, što je također u redu. Možda Vam smeta i stranka s kojom ste dovedeni u vezu. I to je u redu.
Na običnu novinarsku vijest koja suhoparno i s nekoliko opće poznatih činjenica iznosi i što je novinarka doznala, navodi upitnik i koristi riječ "najvjerojatnije", reagirali ste pljuvanjem. Čista destrukcija.
Vrijeđanjem naše medijske kuće pokazali ste da ste dotakli podrum uljuđene političke komunikacije. Očito ne razumijete da uređivačka politika medija, osobito privatnog, nije nešto što se bespogovorno naređuje od strane bilo kojeg pojedinaca. Tako i onog koji sebe smatra pametnijim od ostalih, koji vrijeđa i vlastite kolege po struci, docira kome stigne i o čemu stigne, a ego mu priječi da stvari sagleda iz perspektive potrebne da bi se bilo uspješan političar, a i gradonačelnik.
Lijepo je brojati lajkove na objave na internetu, no do funkcije gradonačelnika morat ćete proći i kampanju. Kao i ostali. A u kampanji dobre novinare zanimaju odgovori na svakakva pitanja i priče koje čuju, od 10 % pa nadalje.
Nećete valjda tada, umjesto odgovora, paranoično izvrijeđati one koji pitaju i propitkuju i za sve još okriviti HDZ, SDP, MOST, razne NL, ali i UDBA-u što ste, gle grozote i ne znam kako ste uopće to mogli, zaboravili pripomenuti u svom demantiju?
Želim Vam čestit Božić i uspješnu 2017. godinu.
glavna urednica,
Ariana Kekić