20C° Ozalj

24C° Slunj

Plavi zmaj u Varaždinu poražen od lidera

Šteta za drugi i četvrti set: vodile su, ali oba izgubile

Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u Varaždinu doživjele treći uzastopni poraz u skupini Centar Prve B nacionalne lige. U susretu 5. kola izgubile su od vodećeg Kitra Varaždina s 3:1 u setovima.

Izuzev prvog seta, Dugorešanke su odigrale vrlo dobru utakmicu i dojma smo da su mogle napraviti puno više da su u ključnim trenucima drugog i četvrtog seta imale više koncentracije.

U prvom setu ‘zmajice’ su se držale samo u početku i do rezultata 9:6. Nakon toga su Varaždinke otišle na 17:10 i 21:11 i mirno privele set kraju s uvjerljivih 25:13. Drugi je bio pun preokreta. Povele su Dugorešanke 5:1 pa su domaće igračice serijom 9:2 preokrenule na 10:7. Onda su ‘zmajice’ uzele pet poena u nizu i povele 12:10. Imale su i vodstvo 15:11 i 16:12, no Varaždinke su uzvratile serijom od pet uzastopnih poena, preokrenule na 17:16, otišle na 22:17 i osvojile set s 25:19.

U treći su ponovo bolje ušle Dugorešanke i povele 9:6, ali je domaća ekipa preokrenula na 13:11. Kod 14:12 za Kitro Varaždin ‘zmajice’ uzimaju četiri uzastopna poena i vraćaju prednost na svoju stranu (16:14). Još u par navrata vodstvo je prelazilo s jedne na drugu stranu, a onda su Varaždinke došle do 23:21 i na prag pobjede. Međutim, Dugorešanke su s tri poena u nizu preokrenule na 24:23 i došle do set lopte. Tu nisu iskoristile, ali jesu sljedeću i s 26:24 smanjile rezultat na 2:1. Osokoljene osvojenim setom, ‘zmajice’ su dobro otvorile i četvrti i povele 7:2. Varaždinke su ih sustigle na 13:13 i 16:16, ali su igračice trenera Dine Vasiljevića sljedeće poene odigrale bolje do domaćina i došle do 22:19. Nažalost, Varaždin tada osvaja četiri poena u nizu, preokreće na 23:22 i ubrzo dolazi do prve meč lopte (24:23). ‘Zmajice’ su spasile tri meč lopte, no ne i četvrtu pa su Varaždinke s 28:26 okončale utakmicu i osvojile sva tri boda.

Odbojkašice Karlovca sutra od 16:15 sati gostuju u Zagrebu kod ekipe Novog Zagreba.