14C° Duga Resa

15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ doživjeli prvi prvenstveni poraz, u Zagrebu minimalno izgubili od Ravnica

Najbliži pogotku Karlovčani su bili početkom nastavka, kada je Knezović, nakon ubačaja Pamića, pogodio vratnicu.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu doživjeli prvi ovosezonski poraz u Trećoj ligi Središte. U susretu 5. kola s minimalnih 1:0 izgubili su od domaće momčadi Ravnica.

Dva potpuno različita lica pokazali su karlovački nogometaši u ovih prvih pet prvenstvenih kola. I dok su u tri domaće utakmice upisali sve tri pobjede uz čak 14 postignutih pogodaka, na dva gostovanja osvojili su samo jedan bod bez ijednog zabijenog gola. Nisu danas odigrali lošu utakmicu, dapače, trener Sreten Ćuk kazao je nakon susreta da svojim igračima nema što prigovoriti na zalaganju i borbenosti, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Uz Pausića, za kojeg smo u najavi utakmice napisali da je sigurno izgubljen za ovu polusezonu, ako ne i cijelu sezonu, danas su izostali Sušilović, Olmo i Dadić. U dvoboj su krenuli Paus-Kunšt na vratima, Vratarić, Oršolić, Knezović i Prpić u zadnjoj liniji, Pribanić, Marinić i Mamić u sredini te Bagarić, Čakarić i Cahani prema naprijed.

Domaćin je, gledajući svih 90 minuta, bio bolji i opasniji protivnik te diktirao tempo utakmice. Karlovčani u prvih 45 minuta nisu imali ozbiljniji pokušaj prema domaćim vratima pa je Ćuk u nastavak susreta krenuo s Pamićem umjesto Cahanija. ‘Plavo-bijeli’ su prvih desetak minuta u nastavku živnuli i u tom razdoblju imali najbolju situaciju za pogodak. Nakon ubačaja Pamića iz slobodnog udarca, Knezović je pogodio vratnicu, a u nastavku akcije Oršolić je pucao pored gola. Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 56. minuti, kada je, nakon ubačaja iz kuta, Anton Glasnović savladao Pausa-Kunšta i donio domaćima sva tri boda. U 65. minuti Čolić i Mićunović ušli su umjesto Čakarića i Oršolića, u 78. Kristaj je zamijenio Mamića, a u 88. Ribar je ušao umjesto Pribanića.

Karlovac 1919 je odgodio prvenstveni dvoboj 6. kola s Vrapčem, koji se trebao igrati u srijedu na Čavlekovom stadionu, jer tog dana dočekuje Slaven Belupo u 1. kolu Hrvatskog kupa, a potom sljedećeg vikenda gostuje kod Bistre.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu