12C° Ozalj

‘Plavo-bijeli’ opet neuspješni na gostovanju, minimalno poraženi u Zagrebu od HAŠK-a 1903

Ilija Bagarić je u 30. i 83. minuti pogađao gredu domaćeg gola, a pobjednički pogodak za domaće postigao je Tin Režek u 14. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu doživjeli treći ovosezonski poraz u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 9. kola izgubili su od domaće momčadi HAŠK-a rezultatom 1:0.

Ovosezonska gostovanja karlovačke momčadi definitivno izazivaju veliku frustraciju navijača. Jer, dok na Čavlekovom stadionu pobjeđuje redom sve suparnike, na četiri je ovosezonska gostovanja osvojila samo jedan bod, a vjerovali ili ne, jedina je momčad u ligi koja na gostovanjima još nije postigla niti pogotka. U vrlo tvrdoj utakmici, odigranoj danas na Pešćenici, domaćin je iskoristio jednu priliku i zasluženo došao do pobjede, a ‘plavo-bijelima’ realizacija ponovo nije bila jača strana.

Trener Sreten Ćuk u utakmicu je krenuo s Pausom-Kunštom na vratima, Vratarićem, Oršolićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Dadićem, Marinićem i Mamićem u sredini te Ribarom, Čakarićem i Bagarićem prema naprijed. Nije mogao računati na Pausića, Olma, Sušilovića i Pribanića. Zagrepčani su poveli u 14. minuti, iz prve prave akcije. Odigrali su je po desnoj strani, karlovačka obrana je ispala, a Tin Režek pogodio suprotni kut Pausa-Kunšta za 1:0. Vrlo blizu poravnanju Karlovac 1919 je bio u 30. minuti, ali udarac Bagarića iz slobodnog udarca s dvadesetak metara odsjeo je na gredi domaćeg gola. Dodatne nevolje po ‘plavo-bijele’ nastale su pred kraj prvog dijela. Čakarić, koji se još na zagrijavanju požalio na bol, mora je napustiti igru pa je Ćuk izvršio dvije izmjene – umjesto Čakarića je ušao Mićunović, a umjesto Ribara Cahani. Do kraja prvog dijela ubilježili smo još pokušaj Marinića s dvadesetak metara, ali bez promjene rezultata.

Karlovac 1919 je u nastavku preuzeo inicijativu i krenuo po izjednačenje, ali bez uspjeha. U 52. minuti Marinić je dobro s 20 metara opalio pod gredu, ali Gujić je odbio u korner. Dvije minute kasnije, nakon polukontre, Režek je ponovo zaprijetio karlovačkim vratima, ali Paus-Kunšt je upisao obranu, kao i kolega mu Gujić s druge strane u 56. minuti, nakon pokušaja Bagarića iskosa. U 69. minuti domaći vratar još jednom izlazi kao pobjednik iz ogleda s Bagarićem, u 74. Siljan mijenja Mamića, a šest minuta kasnije Zavalić ulazi umjesto Dadića. ‘Plavo-bijeli’ su još jednom vrlo blizu izjednačenju u 83. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, lopta je došla do Bagarića, ali karlovačka ‘sedmica’ još jednom pogađa gredu i bodovi ostaju u Zagrebu.

U sljedećem kolu, u subotu od 18 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje vodeću momčad Zagorca iz Krapine.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom