29C° Duga Resa

28C° Ogulin

29C° Ozalj

28C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ ostvarili planirano i uzeli sva tri boda u Dugom Selu, ali 3. mjesto ljestvice više ne mogu osvojiti

Pogotke za Karlovac 1919 postigli su Antonio Siljan u 6., Luka Čakarić u 41. iz kaznenog udarca, Ivan Matyazh u 55. i 57. te Ivor Ribar u 81. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Dugom Selu, u utakmici pretposljednjeg 33. kola Treće hrvatske lige Središte, ostvarili ono po što su došli. Slavili su nad drugoplasiranom domaćom momčadi Dugog Sela rezultatom 5:0 i uzeli puni plijen, ali kako su po tri boda osvojili i Trnje i Lučko, koji u posljednjem kolu igraju međusobno, 3. mjesto ljestvice više ne mogu osvojiti.

Pamićevoj je momčadi trebala pobjeda kako bi, u slučaju da Trnje ili Lučko ne osvoje sva tri boda, ostala u igri za osvajanje 3. mjesta. Pobjedu je i ostvarila, ali slavili su i spomenuti konkurenti pa do 3. pozicije više ne može, bez obzira na rezultate posljednjeg kola. Karlovčani sada u posljednjem kolu moraju kod kuće nadigrati Trešnjevku i priželjkivati da Lučko ne dobije Trnje jer bi na taj način osvojili 4. poziciju, koja bi eventualno, ako HNS odluči proširiti treći rang na 18 klubova ili Trnje ne dobije licencu (o jednom i drugom se intenzivno priča u nogometnim krugovima), donijela željeni cilj.

Karlovac 1919 je u današnji dvoboj krenuo s Gudeljom na vratima, Olmom, Pausićem i Ptičekom u zadnjoj liniji, Ribarom, Zavalićem, Marinićem i Siljanom u sredini te Čakarićem, Matyazhom i Medynskyyim prema naprijed.  I poveo već u 6. minuti. Ribar je ubacio s desne strane, a Antonio Siljan lijepo utrčao na prvu vratnicu i poluvolejem pogodio za 0:1. Put prema pobjedi ‘plavo-bijelih’ uvelike je olakšala situacija iz 40. minute, kada je domaći igrač Filipović skrivio kazneni udarac i još za taj prekršaj s leđa dobio izravni crveni karton. Luka Čakarić realizirao je najstrožu kaznu, pa je Karlovac 1919 na odmor otišao s dva pogotka prednosti.

Olmo i Ptiček su se u poluvremenu požalili na ozljede pa je Pamić u nastavak, umjesto s njima, krenuo s Kćirom i Vratarićem. U 55. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno, uz obilnu pomoć domaćeg vratara. On je loptu ispucao u noge Medynskom, koji je odmah poslužio Ivana Matyazha, a ovaj zabio za 0:3. Samo dvije minute kasnije, nakon ubačaja Čakarića s desne strane, Matyazh je glavom povisio vodstvo ‘plavo-bijelih’, a u 59. i 62. minuti Pribanić, Prpić i Oršolić ušli su umjesto Medynskog, Matyazha i Pausića. Taman što je Pamić izvršio svih pet izmjena, ozlijedio se Zavalić i napustio igru pa je i Karlovac 1919 ostatak susreta odigrao s deset igrača. U 81. minuti Ribar je, nakon prihvaćene dijagonalne lopte, ostao jedan na jedan sa svojim čuvarom, i onda lijevom nogom postavio konačni rezultat.

Kao što smo spomenuli u uvodu, Karlovac 1919 u posljednjem kolu na Čavlekovom stadionu dočekuje Trešnjevku.

LAŽNJACI SVUDA

“Fejkera” sve više oko nas: Stalno pretvaranje, izmotavanje i laganje.Znate li nekog takvog?