21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ osvojili bod u derbiju u Krapini, bili su bolji u nastavku i mogli slaviti kod lidera prvenstva

Izjednačujući pogodak za Karlovac 1919 postigao je Luka Mandura u 64. minuti.

U derbiju 27. kola Treće hrvatske lige Središte, odigranom danas u Krapini, nogometaši Karlovca 1919 odigrali su s vodećom domaćom momčadi Zagorca neodlučeno 1:1.

Iako su uzeli bod kod uvjerljivo vodeće momčadi lige, u ‘plavo-bijelom’ taboru nakon utakmice nisu bili zadovoljni. Jer mogli su odnijeti puni plijen. Trener Igor Pamić kazao je kako nisu dovoljno vjerovali u sebe i pokazali preveliki respekt prema domaćinu, koji danas nije pokazao zašto je vodeći sastav prvenstva.

Laštro se na zagrijavanju ozlijedio pa je Karlovac 1919 u utakmicu krenuo s Gudeljom na vratima, Ribarom, Olmom, Marinićem i Knezovićem u zadnjoj liniji, Zavalićem, Pribanićem i Pamićem u sredini te Mandurom, Čakarićem i Medynskyim u napadu. U prvom dijelu domaćin je imao posjed, ali nije stvorio niti jednu pravu priliku. A Karlovčani su postavili čvrsti blok pred Gudeljom, koji se bez većih problema nosio s pokušajima Zagorca. ‘Plavo-bijeli’ su svoju priliku vrebali u protunapadima, no u prvih 45 minuta nisu ih dočekali pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Matyazh je krenuo u drugo poluvrijeme umjesto Pamića, domaćin je fizički pao, karlovački su nogometaši preuzeli konce igre u svoje ruke, dominirali i stvorili nekoliko poluprilika. No, Zagorec je poveo. Naša obrana nije dobro očistila jedno ubacivanje pa je Vanja Pelko u 59. minuti volejem ‘probio’ Gudelja za 1:0. Ali samo pet minuta kasnije Karlovac 1919 je izjednačio. Luka Mandura primio je loptu unutar kaznenog prostora domaćih, prošao svog čuvara i savladao Bručija za konačnih 1:1. Nakon poravnanja ‘plavo-bijeli’ su dodatno pritisnuli i pokušali doći do preokreta, imali su jednu sjajnu situaciju preko Čakarića, no nisu uspjeli poentirati pa je dvoboj završio podjelom bodova, kojom više može biti zadovoljan domaćin. U 80. minuti Sušilović je ušao umjesto Pribanića, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Mamić umjesto Čakarića.

U sljedećem kolu, u petak od 19 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Lukavca.