12C° Duga Resa

13C° Ozalj

11C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ pokidali živce svojim navijačima, ali ipak došli do vrijedne domaće pobjede nad Vrapčem

Pogotke za domaću momčad postigli su Filip Soldo u 38., Kristijan Sušilović u 71. i Ilija Bagarić u 73. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu ostvarili vrlo vrijednu pobjedu, kojom su se potpuno približili opstanku u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 26. kola nadigrali su momčad Vrapča rezultatom 3:2.

U prethodnoj domaćoj utakmici ‘plavo-bijeli’ su poraženi od Lučkog, u dvoboju u kojem nisu iskoristili svoje prilike pa su bili kažnjeni.  A danas su ponovo pokidali dosta živaca svojim navijačima, ali ipak sa sretnim završetkom. Imali su vodstvo 3:1 i igrača više 17 minuta prije kraja susreta, ali već u nekoliko navrata ove sezone pokazali su da još nisu dovoljno zreli da utakmice mirno i bez stresa privedu kraju. Imali su puno više od igre, daleko bolje prilike od gostiju, ispromašivali se, primili dva vrlo ‘jeftina’ pogotka, pa su sve do posljednjeg Antunovićevog zvižduka strahovali hoće li uzeti puni plijen i doći do ove jako vrijedne pobjede.

Trener Ćuk se vratio na klupu nakon samoizolacije, a u današnjem susretu nije mogao računati na kartoniranog Basara, ozlijeđene Mićunovića, Olma i Đukića, te Dedijera, koji još uvijek nije sredio papirologiju oko radne dozvole. Krenuo je s Bermancem na vratima, Prpićem, Pausićem, Knezovićem i Pahanićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Pamićem i kapetanom Mamićem u sredini te Bagarićem, Soldom i Sušilovićem prema naprijed.

Već u 3. minuti Marinić je odlično izbacio Sušilovića u priliku, ovaj se sjurio po lijevoj strani u kazneni prostor, no njegov udarac iskosa Tor je obranio. Četiri minute kasnije Vukadin je ubacio loptu u Bermančevu mrežu, ali dosuđeno je zaleđe, a u 16. minuti Bagarić je s desne strane ušao u kazneni prostor i dao upotrebljivu povratnu loptu, ali gostujuća obrana je očistila opasnost. U 20. minuti Karlovac 1919 stvara prvu veliku priliku. Bagarić je oboren oko sredine igrališta, no Sušilović se dokopao lopte između gostujućih igrača i pojurio sam prema Toru, no pucao je s 12-13 metara pored vratnice. U sljedećoj minuti vidjeli smo opasan ubačaj gostiju na drugu vratnicu, ali Čakarun nije dobro primio loptu pa nije uspio zaprijetiti Bermancu. Vrapče je blizu pogotka bilo u 23. minuti. Markušić je odlično opalio s 25-26 metara, a Bermanec je jedva, uz pomoć grede, odbio loptu u korner. U sljedećoj minuti Bagarić je kreirao novu priliku ‘plavo-bijelih’. Ušao je u kazneni prostor s desne strane i nabacio, ali Soldin udarac glavom s druge vratnice otišao je pored gola. U 35. minuti domaći ne koriste novu dobru situaciju. Sušilović je presjekao akciju gostiju i iz svoje polovice se sjurio prema vratima Tora, uspio ga je iskosa s lijeve strane prebaciti, ali promašio je mrežu. I onda u 38. minuti Karlovac 1919 konačno okrunjuje svoju nadmoć. Soldo i Sušilović su odigrali lijepi dupli pas na sredini igrališta, koji je Sušilovića izbacio na desnu stranu, osvojio je dosta prostora, ušao u kazneni prostor i oštro ubacio, Soldin prvi udarac Tor je obranio, ali odbitak je karlovački središnji napadač ubacio u mrežu za 1:0 za odlazak na odmor s minimalnom prednošću.

Gosti ostali s igračem manje pa izjednačili, domaći poveli 3:1 pa opet primili ‘jeftin’ pogodak

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo bez izmjena i zaprijetio u 49. minuti. Sušilović je proigrao Soldu, ovaj produžio za Mamića, koji je iskosa s desne strane pogodio vanjski dio mreže. U 53. minuti Čakarić je zamijenio Mamića, a tri minute kasnije gosti ostaju s igračem manje. Marić je za grub prekršaj na Bagariću dobio drugi žuti karton pa je morao ranije na tuširanje. Iako su stekli brojčanu nadmoć, domaći nisu pritisnuli goste, već su im prepustili loptu i vrebali iz brze tranzicije. U 63. minuti ‘plavo-bijeli’ su odigrali jednu krasnu akcije s nekoliko brzih dodavanje od prve, Pamić je izbacio Sušilovića na desnu stranu, ovaj povratno ubacio pred vrata, no Soldo je sa samo 6-7 metara uspio prebaciti mrežu. I onda u 67. minuti gosti kažnjavaju domaće promašaje. Jednu dugačku akciju Karlovčani nikako nisu uspjeli prekinuti i očistiti, lopta je na koncu došla na lijevu stranu do Husinca, čiji je ubačaj Prpić pokušao blokirati, no podignuo je dodatno loptu, ona je preletjela Bermanca, a na drugoj vratnici je Markušić ugurao loptu u mrežu za 1:1. Dvije minute kasnije Bagarić se sjurio s lijeve strane u kazneni prostor, no Tor mu je ušao u udarac i spasio svoju momčad, no vratar Zagrepčana bio je nemoćan u 71. minuti. Soldo je odlično proigrao Sušilovića, ovaj pojurio prema golu i onda iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za 2:1. Samo dvije minute kasnije Karlovac 1919 je došao do novog pogotka. Marinić je oduzeo loptu i izbacio Bagarića iza obrane gostiju, a ovaj to koristi i trese mrežu za 3:1. U tim trenucima definitivno se činilo da je utakmica riješena jer gosti su imali dva pogotka zaostatka i igrača manje. Kelava je ušao umjesto Solde, potom je Čakarić bio u prilici, ali Tor je brže došao do lopte i otklonio opasnost, a onda u 78. minuti domaći primaju još jedan lagani pogodak. Fajdiga je primio loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani, pokušao ubaciti pred gol, Knezović je blokirao, no odbijena lopta ponovo se odbila do Fajdige, koji je volejem probio Bermanca za 3:2. U 86. minuti Pribanić je zamijenio Pamića, u domaće se redove malo uvukla nervoza, no Zagrepčani ipak nisu uspjeli kreirati niti jednu priliku za poravnanje. A domaći su preko Bagarića i Čakarića mogli do četvrtog pogotka, no nisu bili precizni.

U srijedu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Jaruna.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom