18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ poraženi od Rudara iz Prijedora, danas odigrali bitno slabije nego protiv Slobode

U posljednjim sekundama utakmice Mamić je pogodio gredu i propustio priliku donijeti svojoj momčadi bod.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Medulinu, u drugoj utakmici grupne faze ‘Medulin cupa’, poraženi od bosansko-hercegovačkog premijerligaša Rudara iz Prijedora rezultatom 1:0.

Za razliku od dvoboja prije dva dana protiv tuzlanske Slobode, ‘plavo-bijeli’ su danas odigrali slabo i u potpunosti su nadigrani od suparnika. Razlog slabijem izdanju leži i u činjenici da su jučer i danas imali vrlo naporne treninge, koji su iz njih očito iscijedili snagu i polet, pa su nogometaši Rudara bili brži, agresivniji, bolji i zasluženo slavili.

Karlovac 1919 je u utakmicu krenuo s Gudeljom na vratima, Ribarom, Pausićem, Laštrom i Knezovićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Siljanom i Mandurom u sredini te Čakarićem, Kristajem i Sušilovićem prema naprijed. Pamićeva momčad u prvih 45 minuta nije uspjela kreirati niti jednu priliku, dok su suparnici postigli pogodak nakon ubačaja iz kuta i pogreške Marinića, a još dvije-tri dobre situacije koje su imali spasio je danas vrlo raspoloženi Gudelj. Oko 25. minute Pausić je dobio drugi žuti karton pa je morao napustiti igru, no trener Rudara, unatoč tome što je bila riječ o natjecateljskoj utakmici turnira, dopustio je Karlovčanima da ubace zamjenu, kako ne bi ostali s igračem manje, pa je u igru ušao Oršolić.

U drugi dio susreta krenuli su Mićunović, Vratarić, Kćira i Mamić umjesto Čakarića, Siljana, Mandure i Knezovića. Karlovac 1919 je prešao u formaciju 4-5-1 s isturenim Mamićem, igrači Rudara i dalje su imali više od igre i bili opasniji, no Gudelj je nastavio s odličnim izdanjem iz prvog dijela i zaustavljao sve njihove dobre situacije. U posljednjih 20 minuta priliku su dobili Car, Pribanić, Gabrijel Stepinac, Mišćinm, Rendulić i Kusanić umjesto Gudelja, Marinića, Laštre, Sušilovića, Kristaja i Ribara i njihovim ulaskom karlovačka je momčad živnula i bila opasnija. U posljednjim sekundama susreta ‘plavo-bijeli’ su mogli do izjednačenja, Mišćin je odlično proigrao Mamića, no njegov je udarac odsjeo na gredi.

U četvrtak će Karlovac 1919 odigrati prijateljski dvoboj s Jadranom iz Poreča, a u subotu će igrati utakmicu za plasman na ‘Medulin cupu’.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke