4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ preokretom u samoj završnici do pobjede nad sisačkom Segestom

Za karlovačku momčad pogotke su postigli Čakarić u 30. i 89., Bagarić u 85. te Sušilović u 93. minuti.

Preokretom u samoj završnici pripremne utakmice, nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu došli do pobjede nad trećeligašem Segestom rezultatom 4:2.

I jako je dobro da su ‘plavo-bijeli’ na koncu upisali pobjedu jer ona će itekako puno značiti za njihovo samopouzdanje. Iako su rezultati u pripremnim utakmicama najčešće u drugom planu jer treneri isprobavaju igrače i taktičke varijante, karlovački su nogometaši prije glatke pobjede nad Dugom Resom 1929 imali pet poraza u nizu. I danas, kod vodstva Siščana 2:1, vidjelo se da su djelimično ‘potonuli’, ali trener Ćuk konstantno ih je bodrio s klupe i uspio ‘pogurati’ prema pobjedi. Po jakom suncu i vrlo vrućem vremenu domaćima je danas malo toga polazilo za nogom, dosta su griješili, imali puno netočnih dodavanja, ali gledajući svih 90 minuta bili su bolji protivnik i zasluženo su slavili.

Karlovac 1919 je utakmicu započeo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Oršolićem, Knezovićem i Gabrijelom Stepincem u zadnjoj liniji, Pribanićem, Marinićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Čakarićem i Sušilovićem u napadu.

Veliku priliku imali su Siščani u 9. minuti. Keser se, nakon greške domaće obrane, našao u sjajnoj situaciji, ali Bogović je spasio svoju mrežu. Međutim, samo minutu kasnije novu pogrešku karlovačke obrane Segesta je kaznila. Oršolić je promašio jednu povratnu loptu, a Matić pogodio Bogovićev donji lijevi kut za 0:1. U 14. minuti Sušilović je, nakon prodora po lijevoj strani, dobro opalio, ali vratar Skender je odbio u korner. U 23. minuti Karlovac 1919 ponovo prijeti. Marinić je oduzeo loptu i gurnuo za Mamića, koji s ruba kaznenog prostora puca zamalo pored vratnice. A u 30. minuti domaći su poravnali. Pribanić je odličnom loptom izbacio Marinića na desni bok, ovaj je oštro ubacio, a Luka Čakarić zatresao mrežu nemoćnog Skendera. Samo minutu kasnije Karlovac 1919 je mogao do preokreta. Nakon oduzete lopte, Stepinac je ubacio s lijeve strane, a strijelac Čakarić uzdrmao vratnicu. Posljednju dobru situaciju u prvom dijelu upisali smo u 36. minuti. Mamić je pokrenuo protunapad i uposlio Sušilovića, koji je iskosa s lijeve strane opalio preko grede.

Novo vodstvo gostiju pa veliki preokret Karlovca 1919 u završnici

U nastavak su kod ‘plavo-bijelih’ krenuli Paus-Kunst, Pausić, Dadić, Mićunović i Pamić umjesto Bogovića, Oršolića, Pribanića, Marinića i Mamića, au 59. minuti još su ušli Vratarić i Vucelić umjesto Knezovića i Stepinca. U 60. minuti Ribar je odlično ubacio s desne strane, ali Čakarić je s par metara glavom tukao ravno u vratara. Tri minute kasnije Segesta je ponovo povela. Novaković je iz slobodnog udarca s 25-26 metara krasno pogodio desnu stranu vrata nemoćnog Pausa-Kunsta za 1:2. U 70. minuti, nakon ubačaja Vucelića s lijeve strane, gosti su izbili loptu ispred Mićunovića, na nju je natrčao Pamić, ali blokirali su ga Siščani i skrenuli udarac u korner. Pet minuta kasnije Mićunović je upisao solidan pokušaj s lijeve strane poluvolejem nakon dijagonale Sušilovića, ali pucao je preko gola, a u 78. minuti Čakarić je propustio veliku priliku za poravnanje. Vucelić je ubacio pred vrata, Čakarić se našao sam, primio je loptu na 7-8 metara od gola i onda jako loše pucao pa je vratar Segeste obranio. Međutim, u samoj završnici Karlovac 1919 je došao do preokreta. U 85. minuti Sušilović je ubacio s lijeve strane, a Ilija Bagarić utrčao ispred svog čuvara i nogom pogodio za 2:2, a samo četiri minute kasnije Ribar je sjajno podvalio loptu iza obrane gostiju, Bagarić je oštro ubacio u sredinu, a Čakarić svojim drugim pogotkom preokrenuo na 3:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Mićunović je klizećim startom presjekao dodavanje gostiju, Čakarić se između dvojice stopera sjurio prema vratima i onda nesebično gurnuo loptu za nadolazećeg Kristijana Sušilovića, kojem nije bilo teško postaviti konačnih 4:2.

Novu pripremnu utakmicu Karlovac 1919 igra u srijedu u Zagrebu s trećeligašem Vrapčem.

TROŠAK ČEKANJA

Golubić iz Možemo analizirao: Za 10 radnika koji čekaju na PCR test danima i negativni su, troškovi 12.920 kuna