18C° Duga Resa

16C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ upisali još jednu uvjerljivu domaću pobjedu, na ‘Čavleku’ pala sisačka Segesta

Pogotke u novoj pobjedi Karlovčana postigli su Ante Knezović u 25., Kristijan Sušilović u 47. te Luka Čakarić u 53. i 73. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 nastavili su večeras na Čavlekovom stadionu niz odličnih i efikasnih domaćih utakmica u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U dvoboju 4. kola pobijedili su momčad Segeste iz Siska rezultatom 4:1.

Bio je to susret vrlo sličan onome u srijedu protiv Gaja iz Mača. U vrlo tvrdom, oštrom i pomalo nervoznom prvom poluvremenu ‘plavo-bijeli’ su do minimalnog vodstva stigli iz prekida. Početkom nastavka s još dva gola došli su do uvjerljive prednosti, no nakon smanjenja Siščani su živnuli, preuzeli inicijativu i prijetili zakomplicirati dvoboj. Međutim, isključenje Alapića i otvorenija igra ostavili su previše prostora za brze karlovačke kontre, što su domaći iskoristili i upisali još jednu uvjerljivu pobjedu.

Utakmicu je započeo isti sastav kao protiv Gaja. Paus-Kunšt na vratima, Vratarić, Olmo, Knezović i Prpić odostraga, Pribanić, Marinić i Mamić u sredini te Bagarić, Čakarić i Sušilović u napadu. Već u 1. minuti Bagarić je oštro ubacio na prvu vratnicu, a Čakarić pucao pored gola, a četiri minute kasnije, nakon što je Mamić ukrao loptu sisačkoj obrani, Bagarić je tukao s ruba kaznenog prostora ravno u Skendera. U 23. minuti Bagarić ponovo oštro ubacuje na prvu vratnicu, ali gosti čiste ispred Čakarića, a dvije minute kasnije Karlovac 1919 je poveo. Mamić je izborio slobodni udarac po sredini na 22-23 metra, on i Marinić su ga kratko izveli i namjestili loptu za Antu Knezovića, koji je preciznim odmjerenim udarcem pogodio desnu stranu mreže nemoćnog Skendera. U 38. minuti Segesta je imala jedinu pravu priliku u prvom dijelu. Nakon nesporazuma Olma i Knezovića, Alapić se našao sam pred Pausom-Kunštom, no i njega je iznenadila ta neočekivana pogreška domaćih stopera pa je praktički dodao loptu karlovačkom vrataru. Imali su domaći nakon toga dva udarca preko Mamića i Čakarića, no oba nisu išla u okvir vratiju, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon ubačaja Bagarića s desne strane, Marinić je odlično pucao glavom, ali par centimetara preko grede.

U drugoj minuti nastavka ‘plavo-bijeli’ stižu do drugog pogotka. Olmo je dijagonalom pronašao Bagarića, koji se s lijeve strane sjurio u kazneni prostor i pucao, lopta se od bloka odbila do Čakarića, koji je vidio Kristijana Sušilovića samog na desno i nije mu bilo teško pogoditi za 2:0. Samo šest minuta kasnije novi pogodak Karlovca 1919. Sušilović je podvalio loptu iza obrane Siščana za Luku Čakarića, koji je otišao malo udesno, no uspio je zatresti mrežu za velikih 3:0. Dvije minute nakon toga gosti smanjuju. Domaći nisu dobro očistili u svom šesnaestercu, lopta je došla do Marka Filipovića, koji neometan s 12-13 metara trese mrežu Pausa-Kunšta, nakon što je mirovala 324 minute. Postignuti pogodak ohrabrio je goste, koji su preuzeli inicijativu i zaigrali otvorenije, što je, naravno, ostavilo prostora za brze karlovačke protunapade. Jedan takav dogodio se u 61. minuti, kada su Bagarić i Čakarić išli dvojica na jednog braniča gostiju, no Čakarić je krivim dodavanjem upropastio situaciju. U sljedećoj minuti Pamić i Dadić ušli su umjesto Sušilovića i Pribanića, a sve nade gostiju da bi mogli zakomplicirati susret uništio je drugi žuti karton Alapića u 64. minuti, nakon grubog starta na Knezovića. Igrača više Karlovac 1919 je naplatio u 73. minuti, kada je, nakon sjajnog dodavanja Dadića, Čakarić krenuo praktički od centra igrališta sam na Skendera i pogodio za konačnih 4:1. Minutu kasnije Đopar je ušao umjesto Knezovića, Čakarić i Bagarić imali su još dvije prilike, u 78. minuti Ćuk vadi iz igre Marinića i Mamića i ubacuje Mićunovića i Cahanija, a do kraja dvoboja ubilježili smo još po jedan udarac prema vratima s obje strane.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Ravnica, a u srijedu, 22. rujna, od 18:30 sati na Čavlekovom stadionu igra utakmicu 1. kola Hrvatskog kupa s prvoligašem Slavenom Belupom.