12C° Ozalj

‘Plavo-bijeli’ uzeli veliki bod kod favoriziranog Trnja, domaćin se u završnici utakmice spasio poraza

Pogodak za vodstvo Karlovca 1919 postigao je Ilija Bagarić u 13. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu ostvarili još jedan jako dobar rezultat u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 25. kola u Zagrebu su odigrali neodlučeno 1:1 s do ovog kola drugoplasiranom momčadi Trnja.

Zagrepčani su dočekali ‘plavo-bijele’ sa čak osam pobjeda u nizu, kojima su se nakon prošlog kola probili na 2. mjesto ljestvice s istim brojem bodova kao i vodeći Jarun. Bili su veliki favoriti u današnjem dvoboju, no karlovačka momčad odigrala je jako dobru utakmicu i prava je šteta što nije uspjela doći do punog plijena. Domaćin je očekivano imao puno veći posjed lopte, ali Karlovčani su složili čvrsti blok pred Bermancem i odolijevali svim napadima. Karlovačka obrana odigrala je bez greške sve do 87. minute, kada je Guja iskoristio jedinu njenu pogrešku i Zagrepčane spasio poraza.

Trener Sreten Ćuk i današnju je utakmicu propustio zbog samoizolacije pa je momčad s klupe vodio njegov prvi pomoćnik Antonio Magdić. Nije imao na raspolaganju Đukića, Mićunovića i Mamića, a u odnosu na ogled u Maču napravio je tri promjene. Bermanec je bio na vratima, Pausić je uskočio u zadnju liniju umjesto Vratarića, zajedno s Prpićem, Knezovićem i Srpkom, u sredinu je, uz Olma i Marinića, ušao Pamić umjesto kartoniranog kapetana Mamića, a prema naprijed su prijetili Bagarić, Soldo i Čakarić.

Domaći su na početku napravili pritisak i u 4. minuti zaprijetili preko svog najboljeg strijelca Guje, ali udarca je otišao preko gola. Karlovac 1919 je odgovorio pet minuta kasnije. Čakarić je povukao napad i dao lijevo za Srpka, no njegov ubačaj prošao je iza leđa Solde. Međutim, bila je to samo najava onog što se dogodilo u 13. minuti. Soldo je pokrenuo napad i dao za Bagarića, koji je opalio s 22-23 metra sa sredine, lopta je malo odskočila od trave, prevarila Gudelja i zakoprcala se u mreži za 0:1. U 23. minuti udarac Marinića iz daljine završio je pored vratnice, a četiri minute kasnije Prpić je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio, ali Zagrepčani su očistili opasnost. U 28. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Filipović je pucao glavom ravno u Bermanca, a u 34. minuti Soldo je zamalo zakasnio na dobar ubačaj Pamića s lijeve strane. Dvije minute kasnije Pavlek je za domaće probao iz daljine, no lopta je prošla pored gola, a u 37. minuti Karlovac 1919 je mogao do drugog pogotka. Pamić je ukrao loptu domaćima i sa sredine igrališta se sam sjurio prema Gudelju, pucao je iskosa, ali domaći vratar je spasio svoju ekipu. U posljednjoj minuti prvog dijela Marinić je ubačajem tražio Soldu, ali klizeći start jednog domaćeg braniča bio je pravovremen.

Domaći ostali s igračem manje, ali u završnici ipak izjednačili

Karlovac 1919 je ušao bez promjena u nastavak, a domaći su, kao i na početku utakmice, napravili pritisak, ali bez konkretne prilike. U 54. minuti Čakarić je dijagonalom pronašao Bagarića, koji se othrvao svom čuvaru i oštro ubacio, ali vratar Gudelj je spasio ispred Solde. U 58. minuti Sušilović i Pahanić su ušli umjesto Solde i Srpka, a izlaskom stasitog napadača Karlovac 1919 više nije mogao zadržati loptu u domaćoj polovici pa su Zagrepčani veliku većinu vremena imali loptu u svojim nogama i diktirali igru. U 64. minuti, nakon ubačaja iz kuta Filipovića, Ceraj je prenio loptu do Guje, koji je glavom pucao preko grede. Minutu kasnije Filipović je s dvadesetak metara pokušao ugroziti Bermanca, ali udarac je prošao pored vratnice, a u 67. minuti Pribanić je zamijenio Pamića. Dvije minute kasnije Bagarić je ušao u kazneni prostor, bio je malo pogurnut s leđa, no sudac Jerbić iz Velike Gorice nije se oglasio. U 71. minuti domaći su ostali s igračem manje. Pavlek je napravio prekršaj nad Bagarićem, potom ga i udario, a nakon što se razišla gužva u kojoj su se igrači obje momčadi malo pokoškali, Jerbić je Pavleku pokazao izravni crveni karton. I s igračem manje Zagrepčani su imali više od igre, stalno su napadali, a Karlovac 1919 se stao u čvrsti blok pred Bermancem i čekao priliku iz protunapada. U 76. minuti, nakon jednog takvog, Čakarić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Gudelj je odbio u korner. U 86. minuti Pribanić je izbacio Čakarića iza obrane domaćih, ali vratar Gudelj je stigao prije do lopte i otklonio opasnost. I onda je u 87. minuti Trnje poravnalo prilično ‘jeftinim’ pogotkom. Darojković je uputio dugu loptu iz svoje polovice pred kazneni prostor Karlovčana, Pausić nije najbolje reagirao, lopta je došla do Guje, koji je uspio prebaciti Bermanca i pogoditi za 1:1. Domaći su još više stisnuli nakon postignutog pogotka i nastojali doći do preokreta. Filipović je u 89. minuti opalio iskosa s lijeve strane pored gola, a u istoj minuti Kelava je zamijenio Čakarića. Duboko u sudačkoj nadoknadi, a Jerbić je pokazao čak 6 minuta, Kelava i Bagarić imali su kontru dvojica na jednoga, ali Kelava je loše odigrao pa je prilika propala, a u zadnjim sekundama Filipovićev udarac iskosa s lijeve strane nezgodno se odbio od karlovačkog bloka, no Bermanec je izvukao loptu ispod grede i spasio bod.

U sljedećem kolu, u subotu, Karlovac 1919 dočekuje momčad Vrapča.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom