5C° Ogulin

4C° Ozalj

‘Plavo-bijeli’ večeras u Medulinu poraženi od labinskog Rudara, sutra se vraćaju u Karlovac

Karlovčani su odigrali dobrih pola sata u prvom dijelu, a nastavak je pripao Labinjanima.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su u Medulinu, u posljednjoj prijateljskoj utakmici u ovom morskom dijelu priprema, poraženi od labinskog Rudara rezultatom 3:0.

‘Rudari’, četvrtoplasirana momčad Treće hrvatske lige Zapad, koji imaju ambicija za proboj u viši rang, pokazali su se ozbiljnijim suparnikom nego Uljanik i Novigrad, što potvrđuje i plasman na prvenstvenoj ljestvici nakon jesenskog dijela sezone. U obostrano oštroj i čvrstoj utakmici Karlovac 1919 je odigrao dobrih pola sata, a nakon što su obje ekipe ostale s po igračem manje, igra se malo smirila. U nastavku su Labinjani bili bolji i zasluženo došli do pobjede.

Za Karlovac 1919 su u utakmicu krenuli Bermanec na vratima, Basar, Joha, Prpić i Srpak u zadnjoj liniji, Olmo, Marinić i Mićunović u sredini te Sušilović, Bagarić i Čakarić prema naprijed. Labinjani su u 5. minuti imali jedinu pravu priliku u prvom dijelu, a nakon nje Karlovčani su u tri navrata zaprijetili – dvaput Čakarić i jednom Bagarić. Oko 30. minute obje su ekipe ostale s igračem manje. Nakon jednog prekršaja, nastala je gužva na sredini igrališta, igrači su se pokoškali, a glavni sudac isključio je Sušilovića i jednog igrača Rudara. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavak je trener Ćuk krenuo s Đukićem, Kelavom i Pahanićem umjesto Čakarića, Mićunovića i Basara. U 53. minuti Labinjani su poveli. Odigrali su dobru polukontru i završili je pogotkom u mreži Bermanca, a karlovački vratar samo nekoliko minuta kasnije još jednom je morao vaditi loptu iz svoje mreže. Igrač Rudara oslobodio se Srpka na lijevoj strani i preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 2:0. U 60. minuti Knezović, Pausić i Ribar su zamijenili Olma, Srpka i Marinića. Do same završnice susreta nije bilo izrazitih prilika, a onda su u 85. minuti, nakon lijepe akcije, ‘rudari’ još jednim pogotkom potvrdili pobjedu.

‘Plavo-bijeli’ se sutra vraćaju u Karlovac, a u subotu će na Čavlekovom stadionu odigrati prijateljski dvoboj s četvrtoligašem Slunjem.