U vrlo dobroj i borbenoj utakmici Karlovčanke su zasluženo došle do sva tri boda protiv kvalitetnih gošći. U domaćim redovima osjetila se nervoza zbog početka sezone, posebno u prvom setu, kojeg su Zagrepčanke dobile vrlo uvjerljivo s 25:13. No, trener Goran Zec u nastavku je susreta uspio smiriti svoje igračice, koje su zaigrale koncentriranije i bolje. Iako su tijekom cijele utakmice imale problema s prijemom servisa, Karlovčanke su u sljedeća tri seta nadigrale gošće s 25:22, 25:18 i 25:22 i ubilježile važnu pobjedu na startu sezone.
Nakon 1. kola Karlovac je na 3. mjestu ljestvice s 3 boda, a u sljedećem kolu gostuje u Varaždinu kod ekipe Kitro Varaždina.