23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

Pobjeda ‘zmajica’ u Velikoj Gorici, poraz Karlovca u Zagrebu od Mladosti II

Dugorešanke prekinule niz od četiri poraza, Karlovčanke i dalje bez boda u gostima

Odbojkašice Plavog zmaja slavile su danas u Velikoj Gorici i prekinule niz od četiri uzastopna poraza u skupini Centar Prve B nacionalne lige, dok su odbojkašice Karlovca poražene u Zagrebu od Mladosti II.

‘Zmajice’ su u Velikoj Gorici gostovale kod posljednjeplasirane istoimene domaće ekipe i slavile s 3:0 u setovima. Osim u prvoj polovici prvog seta, nisu imale većih problema s objektivno slabijim domaćim igračicama pa su potpuno zasluženo uzele sva tri boda. U prvom setu neizvjesno je bilo do 10:9 za Dugorešanke, koje tada uzimaju pet poena u nizu i odvajaju se na 15:9. Nakon 18:10 Velikogoričanke su se malo primakle na 19:14, no ‘zmajice’ su koncentrirano odigrale završnicu seta i uzele ga s 25:19. U drugi su krenule sjajno i povele 7:0. Kod 16:5 domaće igračice uzimaju pet poena u nizu i smanjuju na 16:10, ali nakon toga Dugorešanke serijom 5:1 odlaze na 21:11 i uzimaju set s 25:13. Treći su ‘zmajice’ otvorile s 5:1, ali su ih Velikogoričanke gotovo sustigle kod 10:9. Ali ponovo su igračice trenera Dina Vasiljevića preuzele konce igre u svoje ruke, pobjegle na 22:14 i s 25:15 završile utakmicu.

Karlovčanke su na gostovanju kod Mladosti II pokazale da ove sezone definitivno nisu ni sjena one ekipe koja je prošle sezone osvojila naslov prvakinja. Ponovo im je nedostajalo samopouzdanja i koncentracije, previše su griješile i mlada zagrebačka ekipa znala je to iskoristiti. Domaće igračice vodile su do završnice prvog seta, kada ih Karlovčanke sustižu i dolaze do vodstva 19:18. Nažalost, tu su stale pa su ‘mladostašice’ sa 7 poena u nizu došle do prvog seta (25:19). U drugom su Zagrepčanke ponovo vodile do same završnice. Kod 20:18 za domaće, Karlovčanke uzimaju tri poena u nizu i preokreću na 21:20. Međutim, Zagrepčanke ponovo bolje odigravaju ključne poene i uzimaju i taj set s 25:23. Treći set je bio potpuno izjednačen do rezultata 16:16. Tada ‘mladostašice s pet poena u nizu bježe na 21:16, Karlovčanke smanjuju na 21:18, ali Zagrepčanke osvajaju nova četiri poena u nizu i s 25:18 uzimaju sva tri boda.

Nakon nepotpunog 7. kola Plavi zmaj je šesti s 11, a Karlovac deveti s 8 bodova. U sljedećem kolu ‘zmajice’ dočekuju Vrbovec, a Karlovčanke Sisak.