16C° Duga Resa

15C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

Pobjedom u Rijeci nad Drenovom karlovačke se odbojkašice vratile na vrh ljestvice

Zbog ovotjednih problema s virozom i neredovitim treniranjem nekolicine igračica, ekipa trenera Zeca večeras nije bila na pravoj razini, no najbitnije je da se vratila na pobjedničke staze.

Večerašnjom 3:1 pobjedom u Rijeci nad posljednjeplasiranom Drenovom, u odgođenoj utakmici 4. kola, odbojkašice Karlovca vratile su se na čelo ljestvice Prve hrvatske lige.

Nakon prošlotjednog poraza od Osijeka II, prvog ovosezonskog, najbitnije je da su Karlovčanke uspjele doći do sva tri boda i vratiti se na pobjedničke staze, jer ni večeras nisu bile na svojoj pravoj razini. Ima za takvo izdanje i objektivnih razloga – zbog prehlada nekoliko je igračica ovog tjedna preskočilo treninge, upitna za utakmicu bila je prva tehničarka Melani Brita Luketić, koja se također cijeli tjedan borila s virozom, Elle Badanjak nije bilo u sastavu, a kapetanica Tara Dujmović stisnula je zube i zaigrala unatoč neugodnim problemima s alergijom. Karlovčanke su u potpunosti iskontrolirale prva dva seta i činilo se da će glatko doći do pobjede, no u sljedeća dva jako su oscilirale. Nakon što su izgubile treći, u četvrtom su umalo prokockale dobivenu igru i zakomplicirale utakmicu, ali na koncu su ipak stigle do sva tri boda i osme ovosezonske pobjede.

Prvi set naše su odbojkašice otvorile vodstvom 5:1, no kod 15:10 domaće im se primiču na 16:14. Karlovčanke ponovo ubacuju u višu brzinu, odlaze na 22:16 i bez problema uzimaju prvi set s 25:18. U drugom su Riječanke držale kakav-takav priključak do 14:12, a potom su igračice trenera Zeca serijom 8:2 otišle na 22:14 i s 25:19 došle do 2:0 u setovima.

Treći set bolje su otvorile domaće. Povele su 5:2 i držale prednost do 10:8. S tri poena u nizu Karlovčanke okreću na 11:10 i uskoro odlaze na 17:13. Činilo se da imaju sve pod kontrolom i da će brzo susret privesti kraju, no Riječanke su prvo poravnale na 18:18, a potom i preokrenule na 21:19. Naše igračice poravnavaju na 21:21, no domaće uzvraćaju s dva poena i dolaze do 23:21. Kod 24:22 Karlovčanke spašavaju prvu set loptu, no na drugu Riječanke poentiraju za 25:23 i smanjenje rezultata.

Četvrta dionica utakmice bila je izjednačena do 9:9, a onda su karlovačke odbojkašice serijom 6:0 otišle na 15:9 i ubrzo došle do velikih 22:13. I kada se činilo da će bez prevelikog stresa završiti utakmicu, Riječanke serijom 6:0 smanjuju na 22:19, a potom se primiču i na 23:22. Trener Zec minutom je odmora uspio zaustaviti pad svoje ekipe, koja potom osvaja dva poena i s 25:22 završava susret.

Osmom ovosezonskom pobjedom Karlovčanke su se ponovo vratile na vrh ljestvice s 24 boda, dva više od Mladosti II i Osijeka II. U srijedu bi u Sportskoj dvorani trebale odigrati odgođeni derbi 10. kola s Mladosti II, no odigravanje tog susreta još nije potvrđeno.