Organizatori kampa gimnastičari i gimnastički djelatnici iz kluba Sokol Karlovac uložili su puno napora u pripremu i iskazuju očekivanje da kamp protekne u još boljoj realizaciji nego ranijih godina.
Rad kampa biti će u dva termina od 29. srpnja do 4. kolovoza te u nastavku drugi turnus do 11. kolovoza.
Kamp je službeno započeo sa svojim radom u petak kada je pristiglo oko 150 sudionika iz GD Zelena Jama iz Ljubljane, GK Samobor iz Samobora, GK Dišpet iz Šibenika, GK Filip Kok Fićo iz Duge Rese, ŠD Studenci iz Maribora, GD Novo Mesto iz Novog Mesta, GK Dubrovnik iz Dubrovnika, GK Rijeka iz Rijeke i GK Petrinja iz Petrinje. Iako su gosti pristigli iz udaljenih destinacija, na njihovim licima nije se vidio umor nego zadovoljstvo što se športski prijatelji ponovno susreću.