4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Pogocima Čakarića i Sušilovića Karlovac 1919 u Medulinu pobijedio pulski Uljanik, sutra će odmjeriti snage s Novigradom

Čakarić je bio strijelac u 15. iz kaznenog udarca te 80. minuti, a u 85. minuti mrežu Puljana zatresao je Sušilović.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Medulinu, u sklopu morskih priprema, odigrali prvu od dogovorene tri prijateljske utakmice i pobijedili momčad pulskog Uljanika rezultatom 3:1.

Obzirom su pripreme sad već ušle u završnu fazu, trener Sreten Ćuk danas je odlučio testirati izdržljivost svojih igrača pa nije na poluvremenu radio izmjene. U dvoboj protiv sedmoplasirane momčadi Treće hrvatske lige Zapad, koja ima podosta iskusnih igrača koji su se oprobali i u prvoligašu Istri 1961, krenuo je s Petrovićem na vratima, Prpićem, Pausićem, Johom i Srpkom u zadnjoj liniji, Marinićem, Stepincem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Dedijerom i Čakarićem prema naprijed. Karlovac 1919 je bio bolji suparnik u prvih 45 minuta, Uljanik veći dio nastavka, no Karlovčani su u posljednjih desetak minuta ipak došli do pobjede.

‘Plavo-bijeli’ su poveli u 15. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je Mićunović izborio nakon lijepe akcije i odličnog pasa Bagarića. Siguran realizator s bijele točke bio je Čakarić. U preostalom dijelu prvog poluvremena Marinić je imao priliku glavom, koju je vratar Puljana obranio, a Bagariću je poništen pogodak zbog zaleđa. Uljanik je jedinu pravu priliku imao u posljednjoj minuti prvog dijela, ali udarac je otišao pored vratiju Petrovića.

Uljanik je na poluvremenu promijenio nekolicinu igrača, a Karlovac 1919 je u nastavak krenuo s početnom jedanaestoricom. Osjetilo se da Puljani imaju više svježine pa su imali i više od igre. U tom razdoblju dominacije stvorili su nekoliko izglednih prilika, koje je Petrović sjajno zaustavio. U 60. minuti Ćuk je Stepinca zamijenio Ribarom, a Puljani su bolju igru u 70. minuti ipak uspjeli naplatiti. Petrović je obranio njihov udarac upućen iskosa, no na odbijenoj lopti bili su brži od karlovačkih braniča i poravnali na 1:1. U 80. minuti Sušilović je zamijenio Dedijera, a Karlovac 1919 je ponovo poveo. Bagarić je prošao dvojicu igrača na sredini terena i pronašao Čakarića u kaznenom prostoru. Ovaj je lažnjakom krasno ‘slomio’ svog čuvara i onda odmjerenim udarcem pogodio mrežu. Pet minuta kasnije Bagarić je obavio veći dio posla i onda poslužio Sušilovića, kojem nije bilo teško gurnuti loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Sutra od 16 sati Karlovac 1919 igra prijateljski ogled s momčadi Novigrada, devetoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Zapad, a trener Ćuk, koji je i danas bio vrlo zadovolan zalaganjem svoje ekipe, najavio je da će u taj dvoboj krenuti s igračima koji danas nisu igrali.

(foto: NK Karlovac 1919)