30C° Duga Resa

29C° Ogulin

30C° Ozalj

29C° Slunj

Pogocima Mamića i Sušilovića Karlovac 1919 uzeo sva tri boda u Vrbovcu na startu proljetnog dijela prvenstva

Mamić je doveo ‘plavo-bijele’ u vodstvo u 39. minuti, a pobjedu je potvrdio Sušilović u 89. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 pobjedom su startali u proljetni dio sezone Treće hrvatske lige Središte. Danas su u Vrbovcu, u utakmici 18. kola, slavili nad domaćom momčadi Vrbovca rezultatom 2:0.

Puno problema imao je Igor Pamić uoči današnje utakmice. Imao je dosta izostanaka, a ovaj tjedan ostao je i bez Mićunovića, koji je odlučio napustiti klub. U utakmici s vrlo malo pravih prilika, karlovačka je obrana odigrala jako dobro i ostavila domaćina praktički bez opasnog udarca prema Gudelju, a napadači su iskoristili dvije situacije pred vratima Vrbovčana pa su ‘plavo-bijeli’ zasluženo odnijeli sva tri boda.

Gudelj je stao među vretnice, Ribar, Olmo, Laštro i Knezović su bili zadnja linija, Marinić, Zavalić i Siljan u sredini, a Čakarić, Mamić i Sušilović prema naprijed. Domaći su u prvih dvadeset minuta imali dva pokušaja s distance, koji nisu išli u okvir vratiju, a Karlovac 1919 je zaprijetio preko Siljana u 27. minuti, no udarac je išao ravno u vratara Zrinščaka. Do vodstva su naši nogometaši došli u 39. minuti. Siljan je izveo udarac iz kuta, lopta je došla na suprotnoj strani do Olma, čiji je udarac iskosa Ivan Mamić s par metara skrenuo u mrežu.

Karlovac 1919 je u nastavak krenuo bez promjena i priprijetio u 57. minuti preko Čakarića, no udarac je otišao pored vratnice. Gabrijel Stepinac zamijenio je Knezovića, a u 68. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon isključenja Dina Tomasa. U 71. minuti Marinić je dobru povratnu loptu Sušilovića poslao s ruba kaznenog prostora pored vratnice, a u sljedećoj su domaći zakasnili na oštar ubačaj Domagoja Colarića. Pamić i Prpić potom su zamijenili Siljana i Čakarića, a u 89. minuti Karlovac 1919 je potvrdio pobjedu. Prpić je uputio loptu u šesnaesterac s desne strane, ona je prošla kroz dvojicu domaćih stopera, Sušilović se našao sam pred Zrinščakom i pogodio za konačnih 0:2. U sudačkoj nadoknadi priliku je imao Mamić, ali nije bio precizan.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 dočekuje momčad Kurilovca.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš