0C° Ozalj

0C° Slunj

Pogocima Mićunovića i Prpića Karlovac 1919 pobijedio Moslavinu i učvrstio se na vrhu ljestvice

Nakon 8 kola ‘plavo-bijeli’ imaju pet bodova prednosti pred drugoplasiranim Dinamom iz Odranskog Obreža.

KARLOVAC – Pogocima Daniela Mićunovića i Roka Prpića nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u utakmici 8. kola Četvrte lige Središte, pobijedili Moslavinu iz Kutine rezultatom 2:0.

Jako bitan bio je ovaj dvoboj za vodeće Karlovčane jer Segesta je u ovom kolu izgubila doma od Zagreba, a Dinamo iz Odranskog Obreža remizirao je na gostovanju kod Trešnjevke, pa se Štefančićevoj momčadi pružala prilika da pobjedom stvori pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirane ‘dinamovce’. Odigrao je Karlovac 1919 ove sezone, mora se to priznati, i puno boljih utakmica od ove današnje, ali ono najbitnije je ostvareno – upisana je sedma prvenstvena pobjeda i ‘plavo-bijeli’ su se učvrstili na vrhu ljestvice.

Imao je trener Matija Štefančić danas na raspolaganju najjaču postavu, međutim vrlo brzo se vidjelo da tek oporavljeni Kurečki nije na pravoj razini. Bio je definitivno najslabija karika domaće ekipe pa ga je Štefančić u poluvremenu ostavio u svlačionici i umjesto njega uveo Veselića. Mamić je također zaigrao ne baš potpuno zdrav pa niti on nije mogao dati svoj maksimum, ali zato treba pohvaliti besprijekornog Magdića, koji je danas odigrao bez greške i prava je šteta što zbog kartona neće biti na gostovanju u Gradićima u sljedećem kolu.

Prvu prijetnju gostima uputio je Kurečki u 8. minuti, ali je njegov udarac iz kaznenog prostora prošao pored vratnice. Imao je Karlovac 1919 dosta grešaka u predaji lopte, ali zato su u 19. minuti Mićunović i Novinić odigrali sjajnu akciju. Daniel Mićunović je odigrao dupli pas sa svojim napadačem i onda neobranjivim udarcem pod gredu savladao Kovačića. U 34. minuti Prpić je odličnom dijagonalom pronašao Mamića, no njegov udarac iz vrlo dobre situacije gosti su u zadnji tren blokirali. Na ubačaj iz kuta Mićunovića pet minuta kasnije Novinić je dobro skočio i pucao glavom, ali Kovačić je uspio obraniti, a jedini pokušaj inferiornih Kutinjana ubilježili smo u 45. minuti, no Stijepićev udarac izvan kaznenog prostora bio je lak plijen za Jurića-Baru.

Najveću priliku na utakmici Moslavina je imala u petoj minuti nastavka. Lončarević je primio loptu pred golom domaćih, ali njegov udarac iz okreta, srećom po ‘plavo-bijele’, otišao je pored vratnice. I onda je Karlovac 1919 stigao do novog pogotka. Roko Prpić je primio loptu na lijevom boku, oslobodio se svog čuvara, ušao još par koraka iskosa prema vratima i onda probio Kovačića za 2:0. Dvije minute kasnije odličan pokušaj Magdića iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Kovačić dobro brani, a zadnji pokušaj domaćih ubilježili smo u 78. minuti, kada je Veselićev udarac prohujao pored vratnice. U sudačkoj nadoknadi Lončarević je dobro opalio prema domaćim vratima, ali zamalo preko grede.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod dvanaestoplasirane momčadi Gradića.