22C° Ogulin

18C° Ozalj

24C° Slunj

Pogocima Šprajcera i Daniela Marinića Karlovac 1919 u ‘generalki’ pobijedio Segestu

U subotu otvara novu sezonu Četvrte lige Središte domaćim dvobojem s Trešnjevkom.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u ‘generalki’ uoči početka nove sezone Četvrte lige Središte, pobijedili sisačku Segestu rezultatom 2:1.

Generalna ocjena je da su ‘plavo-bijeli’ definitivno jači nego prošle sezone, no koliko su dobri i hoće li to biti dovoljno za eventualni plasman u viši rang, što vodstvo kluba priželjkuje, teško je procijeniti jer trener Štefančić niti danas na raspolaganju nije imao kompletan kadar. U sastav su se vratili Novinić i Daniel Marinić, ali nije bilo Turkalja, Lapića, ozlijeđenih Mićunovića, Mamića i Magdića, kao ni Pausića, kojem je propao angažman u Vinogradaru pa se vratio u ‘staro jato’, ali niti njega zbog ozljede neće biti na samom početku sezone. Također, u prvom poluvremenu zbog ozljeda su igru napustili Joha i Kurečki. Kod ovog potonjeg možda je riječ i o težoj ozljedi, ali se nadamo da ipak nije jer se u pripremnom razdoblju pokazao pravim pojačanjem. Među pridošlim pojačanjima svakako treba istaknuti i vratara Jurića-Baru, koji je svojim iskustvom i kvalitetom donio sigurnost u zadnju liniju, te Daniela Marinića.

Zbog brojnih izostanaka trener Štefančić je danas na stopere postavio Jakovića i iskusnog Veselića, na bokovima su bili Josip Marinić i Joha, u srednjem redu Vinski, Strgar i Daniel Marinić, a naprijed Šprajcer, Novinić i Kurečki. Karlovac 1919 je zaprijetio u 11. minuti preko Šprajcera, ali je gostujući vratar bio siguran. Uslijedile su dvije situacije od kojih se treneru Štefančiću vjerojatno dignula kosa na glavi. Domaći su dvaput loptu doslovno dali u noge suparnika, što je rezultiralo kontrama gostiju, ali, srećom, oba puta su upali u zaleđe pa nije bilo prave opasnosti po karlovačka vrata. I onda je u 27. minuti Karlovac 1919 poveo. Novinić je sjajnom okomitom loptom proigrao Šprajcera iza obrane gostiju, a ovaj pogodio za 1:0. Samo minutu kasnije Novinić je pucao zamalo pored vratnice, a središnji domaći napadač opasan je bio i u 42. minuti, kada je njegov odličan udarac vratar Segeste krajnjim naporom izbio u korner.

U nastavku su opet prvi zaprijetili domaći. Daniel Marinić je presjekao jednu loptu, povukao kontru, ali i pucao pored vratiju. U 57. minuti Šprajcer se našao u sličnoj situaciji kao kod pogotka, ali ipak ga je sisački branič uspio omesti. A u 62. minuti Segesta je poravnala. Nisu domaći uspjeli dobro očistiti jedan ubačaj s desne strane, lopta je na koncu došla do Malbašića, koji je vrlo preciznim udarcem pogodio sami donji desni kut nemoćnog Jurića-Bare. Opasno je pred domaćim golom bilo i tri minute kasnije. Jurić-Bare je istrčao na jednu dubinsku loptu, ali je nije uspio dobro očistiti, Sisčani su uputili udarac prema praznoj mreži, ali pojavio se Veselić i spasio pogodak. Novu asistenciju Novinić je upisao u 72. minuti. Povukao je protunapad i onda gurnuo na lijevo prema Danielu Mariniću, koji je iskosa pogodio mrežu za konačnih 2:1. Posljednju zanimljivu situaciju ubilježili smo u 80. minuti, kada su gosti izigrali domaću obranu, njihov igrač izbio je sam ispred Jurića-Bare, ali ovaj je sjajnim padom u noge spriječio poravnanje.

U osam odigranih pripremnih utakmica Karlovac 1919 upisao je pet pobjeda (Barilović 9:1, Ilovac 5:1, Krajišnik 1:0, Crikvenica 1:0 i Segesta 2:1), dva poraza (Bistra 1:0 i Vinogradar 2:0), te remi s Orijentom (u 45 minuta igre bilo je 0:0, a Karlovčani su slavili nakon jedanaesteraca). U subotu će otvoriti novu sezonu Četvrte lige Središte domaćim dvobojem s Trešnjevkom, koju neki smatraju kandidatom za naslov. Ako ne bude prevelikih pehova s ozljedama tijekom sezone, te kad se treneru Štefančiću na travnjak vrate ozlijeđeni igrači, vjerujemo da ‘plavo-bijeli’ mogu biti ozbiljan konkurent za visoki plasman.