21C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Pogocima Veselića i Mamića Karlovac 1919 uzeo sva tri boda u derbiju u Zagrebu

Ivan Mamić je izborio kazneni udarac kojeg je u pogodak pretvorio Boris Veselić, a potom i postigao pobjednički gol.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u velikom derbiju 16. kola Četvrte lige Središte, pobijedili domaću Trešnjevku rezultatom 2:1 i povećali svoju prednost na vrhu ljestvice.

Na otvaranju proljetnog dijela sezone, u velikom derbiju s drugoplasiranim Zagrepčanima, trener Matija Štefančić nije mogao računati na kartoniranog kapetana Turkalja i ozlijeđenog Pahanića. Na teren je poslao Jurića-Baru, Vinskog, Jakovića, Magdića, Prpića, Daniela Marinića, Mićunovića, Hudorovića, Mamića, Novinića i Kurečkog. Domaćin je imao više od igre prvih dvadesetak minuta, a do vodstva je stigao odmah na početku susreta. ‘Plavo-bijelima’ je trebalo neko vrijeme da se oporave od početnog šoka, no u ostatku susreta preuzeli su konce igre u svoje ruke i preokretom u nastavku došli do punog plijena.

Nije još bila istekla ni prva minuta susreta, a domaćin je došao do najstrože kazne. Nakon ubačaja sa strane, Prpić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudac Ilčić iz Dugog Sela pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator za 1:0 bio je Čakarun. Karlovac 1919 je prvi puta zaprijetio u 12. minuti. Mićunović je dijagonalom pronašao Mamića, ali na njegovu dobru povratnu loptu zakasnio je Hudorović. U 21. minuti, nakon udarca iz kuta, domaći bilježe udarac glavom, ali preko grede. Veliku priliku imali su Zagrepčani dvije minute kasnije. Sudarili su se Jaković i Prpić, domaći igrač izašao je sam pred Jurića-Baru, ali ovaj je padom u noge spriječio drugi pogodak. U 26. minuti nabacio je iz slobodnjaka Mićunović, Jaković je dobro pucao glavom, ali još bolje je obranio Kranjec. U 41. minuti bilježimo novu veliku priliku Trešnjevke. Izigrali su domaći karlovačku obranu, ali još jednom je Jurić-Bare sjajno intervenirao. U završnici prvog dijela još dvaput su zaprijetili ‘plavo-bijeli’. Prvo je Hudorović iz dobre situaciju pucao visoko preko vratiju, a potom su odličnu akciju odigrali Mićunović, Mamić i Novinić, ali Kranjec ih je zaustavio.

U 60. minuti Mićunović je iz slobodnog udarca pucao malo preko grede i najavio pohod Karlovca 1919 po bodove, a dvije minute kasnije, nakon solo akcije, Ivan Mamić izborio je kazneni udarac. Boris Veselić bio je vrlo siguran i poravnao na 1:1. U 66. minuti, nakon ubačaja Mamića, Novinić puca glavom zamalo preko gola, međutim, u 68. minuti Karlovac 1919 dolazi do vodstva. Daniel Marinić je ubacio s desne strane, a Ivan Mamić glavom savladao nemoćnog Kranjeca za 1:2. Četiri minute kasnije ‘plavo-bijeli’ su ostali s igračem manje. Domaći napadač primio je dubinsku loptu, prevario Magdića, a ovaj napravio prekršaj i zaradio drugi isključujući žuti karton. U 75. minuti opalio je Prpić s ruba kaznenog prostora, ali ravno u vratara, a tri minute kasnije mogao je sudac Ilčić još jednom pokazati na bijelu točku za Karlovac 1919. Novinić je bio nepropisno zaustavljen u domaćem kaznenom prostoru, ali glavni se sudac nije oglasio. U posljednjih desetak minuta Zagrepčani su sve karte bacili u napad i nastojali doći do poravnanja, ali u tome nisu uspjeli pa je Karlovac 1919 došao do super vrijedne pobjede na otvaranju proljetnog dijela sezone.

Nakon 16. kola Karlovac 1919 će ostati vodeći na ljestvici sa 43 boda, čak 10 više od Trešnjevke, a u sljedećem kolu gostuje kod Zeline.