Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Pogotkom kapetana Marinića Karlovac 1919 uzeo puni plijen u Sisku i nastavio pobjednički niz

Marinić je pobjednički pogodak postigao u 27. minuti udarcem s 25 metara, nakon jako loše reakcije domaćeg vratara Trepše.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Sisku nastavili pobjednički niz u proljetnom dijelu sezone Treće hrvatske lige Središte. U dvoboju 21. kola s minimalnih 1:0 slavili su nad domaćom momčadi Segeste.

Samopouzdanje u karlovačkim redovima naraslo je do maksimuma nakon osvojena tri boda u Maču i približavanja vrhu ljestvice, no trener Igor Pamić znao je da ih u Sisku čeka teška utakmica jer domaćin je nanizao 11 utakmica bez poraza, uključujući i pripremne. Njegovi nogometaši čvrsto su se postavili, dali sve od sebe, odigrali pametno, uspjeli u prvom poluvremenu doći do pogotka i onda u nastavku sačuvati stečenu prednost.

Olmo nije bio na raspolaganju zbog žutih kartona pa je Karlovac 1919 u susret krenuo s Gudeljom na vratima, Ribarom, Vratarićem, Laštrom i Knezovićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Zavalićem i Siljanom u sredini te sad već standardnim napadačkim trojcem Čakarić – Mamić – Sušilović. U prvom poluvremenu ‘plavo-bijeli’ su imali inicijativu i ubilježili par solidnih pokušaja prema Trepši, a domaćin se većinom branio. Do pogotka vrijednog sva tri boda karlovačka je momčad došla u 27. minuti preko kapetana Daniela Marinića. Uputio je udarac s oko 25 metara, koji i nije bio nešto naročito opasan, no domaći vratar Trepša katastrofalno je reagirao pa mu je lopta prešla preko ruke i odsjela u mreži.

Od početka nastavka Pamić je u igru uveo Manduru umjesto Mamića. ‘Plavo-bijeli’ su se povukli i prepustili loptu u noge Siščanima, koji su stvorili samo dvije poluopasne situacije. S druge strane, Karlovac 1919 je imao puno situacija iz kontri i polukontri, iz kojih je mogao do drugog pogotka i potpunog rješenja utakmice, no niti jednu nije iskoristio. U 60. minuti Pamić je ušao umjesto Siljana, a u posljednjoj je Knezović prepustio svoje mjesto na terenu Pausiću.

Karlovac 1919 u srijedu u Zagrebu igra odgođenu utakmicu 17. kola s Trešnjevkom.