0C° Duga Resa

4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Pogotkom Olma iz kaznenog udarca Karlovac 1919 u Rijeci pobijedio momčad Orijenta 1919

Domaći drugoligaš u prvom je dijelu zaigrao u najjačoj postavi i bio bolji protivnik, a u nastavku, kad su treneri izvršili izmjene, Karlovčani su došli do daha i pobjedničkog pogotka.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su u Rijeci, u prvoj pripremnoj utakmici uoči nove sezone, pobijedili momčad Orijenta 1919 rezultatom 1:0.

Domaći drugoligaš u utakmicu je ušao vidno teških nogu od napornih priprema. U prvom poluvremenu zaigrao je u najjačem sastavu i bio bolji protivnik, a trener Ćuk je u dvoboj krenuo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Vratarićem, Pausićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Mićunovićem i Gabrijelom Stepincem u sredini, te Mamićem, Čakarićem i Špoljarićem prema naprijed. Karlovac 1919 je u prvom dijelu imao samo dvije dobre situacije. U 16. minuti Mićunović je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali malo preko grede, a u 22. Čakarić se našao sam pred domaćim vratima, ali nije uspio zabiti. Orijent 1919 je imao više izglednih prilika, ali zahvaljujućii raspoloženom Bogoviću na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavak su za Karlovac 1919 krenuli Bogović, Vucelić, Vratatić, Oršolić, Prpić, Marinić, Pribanić, Dadić, Špoljarić, Čakarić i Mišćin, a još su ušli Petrović, Olmo, Kristaj, Radoš, Rafael Stepinac, Goršić i Van Den Way. Domaćin je također izvršio promjene u sastavu pa su ‘plavo-bijeli’ došli do daha i bili ravnopravniji suparnik. U 57. minuti, nakon što je Mišćin srušen u kaznenom prostoru, naši su tražili kazneni udarac, ali sudac je samo odmahnuo rukom. U 65. minuti Kristaj se našao sam pred domaćim vratarom, no ovaj je spasio svoja vrata, a tri minute kasnije Bogović je obranio pokušaj domaćih iz daljine. Odlučujući trenutak utakmice zbio se u 76. minuti. Mišćin je prošao dvojicu domaćih igrača, srušen je u kaznenom prostoru i dosuđena je najstroža kazna za Karlovac 1919. Carlos Olmo je pogodio s bijele točke za 1:0. Imali su domaći nakon pogotka dvije prilike, ali ih nisu uspjeli realizirati, a u 85. minuti Oršolić je bio u dobroj situaciji nakon ubačaja, ali ostao je zamalo prekratak pa nije uspio ugroziti vratara Orijenta 1919.

– Neki igrači su pokazali potencijal, dok se neki još moraju dokazati. U određenim razdobljima utakmice pokazali smo da imamo glavu i rep, ali pred nama je još jako puno posla – kazao nam je nakon susreta trener Sreten Ćuk.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac 1919 igra u srijedu na Čavlekovom stadionu protiv zagrebačkog Dinama II.