-0C° Duga Resa

1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-1C° Slunj

Pojačani Karlovac 1919 nadigrao momčad HAŠK-a 1903 i došao do druge prvenstvene pobjede

Pogotke za domaće postigli su Ivan Mamić u 2. i novi stoper Ante Knezović u 25. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu došli do druge ovosezonske pobjede u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 12. kola nadigrali su momčad HAŠK-a 1903 iz Zagreba rezultatom 2:0.

Sva četiri pojačanja gurnuo je u vatru trener Ćuk od prve minute. Nije mogao računati na ozlijeđene Kurečkog i Čakarića, a iznenadio nas je postavljanjem Prpića na stopera. Bermanec je bio na vratima, u zadnjoj liniji zaigrali su Basar, Prpić te prinove Knezović i Brumen, u sredini Maletić, Marinić i novopridošli Bagarić, a prema naprijed Mamić, Mićunović i pojačanje iz beogradskog Rada Dedijer. Zbog odgođene utakmice s Mladosti u Petrinji, karlovački je trener imao dva tjedna vremena za mini-ciklus priprema i, ako je suditi po rezultatu, one su bile uspješne.

U tvrdoj utakmici s malo pravih prilika Karlovac 1919 je bio bolji protivnik i zasluženo došao do vrlo vrijednih bodova. Iskoristio je svoje šanse i već u prvoj trećini utakmice došao do dva pogotka prednosti, a gosti, iako su se trudili vratiti u utakmicu, u 90 minuta praktički nisu uspjeli kreirati pravu priliku za pogodak. Od pojačanja domaće momčadi najviše nam se svidio stoper Knezović, koji je donio sigurnost u zadnju liniju, a debi je okrunio i pogotkom, dok su Brumen, Bagarić i Dedijer bili suzdržani, no imaju vremena pokazati da su zaista pojačanja za karlovačku momčad.

‘Plavo-bijeli’ poveli već u 2. minuti

Karlovac 1919 je poveo već u 2. minuti. Mićunović je ubacio poluvisoku loptu u kazneni prostor iz slobodnog udarca s desne strane, a Ivan Mamić je utrčao na prvu vratnicu i glavom savladao nemoćnog Gorjanca. Gosti su prvi puta opasnije zaprijetili u 14. minuti, no oštar ubačaj s lijeve strane Knezović je klizećim startom izbacio u korner. U 25. minuti novi karlovački stoper upisao je u listu strijelaca. Dedijer je nabacio iz kuta s lijeve strane, Gorjanec je bio na lopti, no ispala mu je iz ruku, a Knezović je to iskoristio i zakucao je u mrežu. U 33. minuti Dedijer je opalio iz slobodnog udarca s 27-28 metara preko grede, četiri minute kasnije dalekometnim pokušajem probali su i gosti, ali Bermanec je bio siguran, no zato je opasan bio udarac Čopeca u 42. minuti iskosa s desne strane, ali prošao je pored vratnice. U posljednjoj minuti prvog dijela Dedijer je odlično nabacio s lijeve strane, no slab pokušaj glavom Bagarića završio je pored gola.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti. U 49. minuti, nakon ubačaja iz kuta Bosaka, Krajačić je bio najviši u skoku, no pucao je pored vratnice. Tri minute kasnije mogao je Karlovac 1919 i do trećeg pogotka. Dedijer je ubacio iz kuta, Knezović je pucao, ali netko od gostiju je na crti uspio zaustaviti njegov pokušaj i spriječiti pogodak. U 55. minuti Mamić se sjurio u protunapad jedan na jedan, gostujući branič ga je zaustavio prekršajem na samom rubu kaznenog prostora, a sudac Marić iz Siska pokazao je samo žuti karton zagrebačkom igraču. Obzirom je Mamić bio u izglednoj situaciji za pogodak, dojma smo da je kazna za gostujućeg braniča mogla biti i teža, odnosno da je Marić mogao izvući i crveni karton. U 62. minuti Ćuk je umjesto Mićunovića ubacio Turkalja, a u 73. minuti Brumena i Maletića zamijenili su Joha i Ramić. U 76. minuti Ramić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, gosti su izbili loptu samo do Knezovića, no njegov je udarac od bloka otišao preko grede. Minutu kasnije Dauti je na drugoj strani dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali zamalo pored vratnice, a u 81. minuti, nakon dobrog prodora Basara, Bagarić je pucao ravno u Gorjanca. U 84. minuti Bagarića je zamijenio Popovački, a dvije minuta kasnije Dedijer je opet zaprijetio iz slobodnog udarca, a nesigurni Gorjanec uspio je nekako loptu odbiti u korner. U 88. minuti Đonlić je bio u dobroj situaciji za goste, no promašio je glavom loptu.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Maksimira.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove