21C° Ogulin

20C° Ozalj

24C° Slunj

Sport MALI NOGOMET Podijeli

Pokupska Dolina, Turanj, Zvijezda i Grabrik izborili plasman u četvrtfinale turnira karlovačkih gradskih četvrti i mjesnih odbora

Za posljednje mjesto u četvrtfinalu u izravnom će se ogledu u nedjelju boriti Gaza i Švarča, a četvrtfinalni dvoboji na rasporedu su 29. prosinca.

KARLOVAC – Četvrtog dana malonogometnog turnira karlovačkih gradskih četvrti i mjesnih odbora doznali smo još četiri četvrtfinalista pa je među osam najboljih ekipa ostalo upražnjeno još samo jedno mjesto.

U najzanimljivijom utakmici današnjeg programa, dvoboju za 1. mjesto skupine A, Grabrik je slavio nad Novim Centrom 3:2 i plasirao se u četvrtfinale. Iako im je bio dovoljan i neodlučen ishod, Grabričani su, predvođeni Dinom Jakovićem i Igorom Kovačićem, na poluvrijeme otišli s vodstvom 2:0. Međutim, u pet minuta nastavka Novi Centar, s Matijom Štefančićem, Antoniom Magdićem i Borisom Batinićem u sastavu, poravnao je na 2:2 i došao do prilike za preokret. No, Grabrik je minutu i pol prije kraja zabio treći pogodak i potvrdio prolazak među 8 najboljih ekipa.

U preostalim dvobojima koji su odlučivali o pobjednicima skupina nije bilo prevelikih uzbuđenja. Pokupska Dolina je sa 7:0 ‘isprašila’ Drežnik-Hrnetić i osvojila skupinu D, Turanj je sa 4:0 bio bolji od Rečice i slavio u skupini F, a Zvijezda je s 3:0 nadigrala Malu Jelsu i plasirala se u četvrtfinale kao pobjednik skupine G.

Banija i Zagrad-Kalvarija-Vučjak su odigrali neodlučeno 1:1, kao i Knez Gorica-Vukmanić i Mahićno-Tuškani.

U četvrtfinalima, koji su na rasporedu 29. prosinca, igrat će Grabrik – Luščić-Jamadol, Borlin – Vukmanićki Cerovac, Pokupska Dolina – Turanj, te Zvijezda protiv pobjednika nedjeljnog ogleda Gaze i Švarče, koji odlučuje o pobjedniku skupine H.

U nedjelju počinje turnir registriranih klubova Nogometnog saveza Karlovačke županije za seniore, iz kojeg će najboljih osam ekipa također izboriti plasman u glavni karlovački turnir. Četvrtfinala tog turnira igrat će se također 29. prosinca, a dan kasnije odigrat će se završnica oba podturnira.