6C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Policajcu i Karlovcu seniorska ekipna srebra na državnim prvenstvima, Dugorešanin Maletić zlatni i srebrni kod juniora

‘Policajci’ su srebro osvojili u disciplini 25 metara VK pištolj 10+10, Karlovac u serijskoj zračnoj pušci na 10 metara, a Maletić također u serijskoj zračnoj pušci na 10 metara, ali kod juniora i mlađih juniora.

Strijelci Policajca i Karlovca osvojili su seniorska ekipna srebra na državnim prvenstvima održanima proteklog vikenda u Osijeku, a Filip Maletić iz Duge Rese zlato kod juniora i srebro kod mlađih juniora.

Na Prvenstvu Hrvatske u gađanju VK pištoljem i revolverom na 25 metara za seniorke i seniore, u disciplini serijski VK pištolj 10+10, Vlado Cindrić, Slavko Matanić i Romano Milovac su za ekipu karlovačkog Policajca, u konkurenciji 17 ekipa, osvojili naslov državnih doprvaka s 545 krugova, samo jednim manje od osječkog Metka. Pojedinačno je Vlado Cindrić zauzeo 4. mjesto sa 186 krugova, nakon raspucavanja s trećeplasiranim Rajkom Samuelijem-Kačićem, koji je imao identični rezultat. Matanić je bio 14. sa 180, a Milovac 22. sa 179 krugova.

U disciplini serijski VK revolver 10+10, u konkurenciji 15 ekipa, ‘policajci’ su zauzeli ekipno 5. mjesto s 534 pogođena kruga. Pojedinačno je najbolji bio Matanić na 6. mjestu sa 184 kruga, Vlado Cindrić je zauzeo 14. mjesto sa 181, Matija Cindrić 17. mjesto s krugom manje, a Milovac 46. mjesto sa 169 krugova. U disciplini VK pištolj i revolver središnjeg paljenja 15+15, u konkurenciji 17 ekipa, Vlado Cindrić, Matija Cindrić i Slavko Matanić ekipno su osvojili 7. mjesto sa 794 pogođena kruga. U pojedinačnoj konkurenciji iste discipline Vlado Cindrić je bio 17. s 271, Željko Krajačić iz Duge Rese 29. s 265, Milovac 31. s 263, koliko je pogodio i Matija Cindrić na 33. mjestu. Matanić je zauzeo 45. mjesto s 260, a Mladen Mataković iz Duge Rese 57. mjesto s 253 kruga.

Osijek je ugostio i Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za juniorske i seniorske kategorije. U disciplini serijska zračna puška 10 metara za seniore ekipa Karlovca, za koju su pucali Nikola Grčić, Siniša Kotur i Davor Trbušić, osvojila je naslov državnih doprvaka u konkurenciji pet ekipa s pogođenih 1059 krugova, iza Marije Bistrice s 1081 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji Grčić je bio četvrti s 361, Kotur šesti s krugom manje, Filip Brinski iz Duge Rese deveti s 357, Matej Merkaš iz Duge Rese 11. s 354, a Trbušić na 23. mjestu s 338 krugova. U poretku mlađih seniora Merkaš je zauzeo 4. mjesto. U istoj disciplini kod seniorki, u konkurenciji pet ekipa, Lana Furač, Lana Krnić i Jasmina Svilić Karlovcu su donijele 4. mjesto s 1052 kruga. Pojedinačno je Furač bila sedma s 360, Krnić deveta s krugom manje, a Svilić trinaesta s 333 kruga. U poretku mlađih seniorki Furač je zauzela 7. mjesto.

Dugorešani su imali razloga za veselje u serijskoj zračnoj pušci na 10 metara za juniore, gdje je Filip Maletić kao drugoplasirani ušao u finalno gađanje i potom osvojio naslov državnog prvaka sa 463.1 krugom, ispred Karla Sačarića iz Križevaca 1252 sa 461.9 i Tina Đuranca iz Bjelovara 1874 sa 459.9 krugova. Matej Merkaš je u kvalifikacijama zauzeo 10. mjesto s 354 pogođena kruga. U poretku mlađih juniora Maletić je osvojio srebrnu medalju s 367 krugova, dva manje od Sačarića.

Cetingrad i Korana na penale izbacili Slunj i Vojnić ’95, Duga Resa 1929 uspješno prošla kroz Žakanje