Nakon što su djelatnici Hrvatskog centra za razminiranje pregledali puteve koji vode do nasada, kao i područje samog nasada, jučer tijekom dana, temeljem Naloga istražnog suca Županijskog suda u Karlovcu, u sklopu očevida, policijski službenici izuzeli su 129 stabljika biljaka droge canabis marihuane visine od 150 do 260 cm, a čime je narko tržištu pričinjena šteta od 120 do 180 tisuća kuna, s obzirom da se od izuzetog nasada moglo pripremiti i distribuirati na tržište od 8 do 12 kg droge canabis marihuane – stoji u priopćenju Policijske uprave Karlovačke.
Zbog osnovane sumnje da je nepoznati počinitelj počinio kazneno djelo Zlouporabe opojnih droga, Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu biti će proslijeđena kaznena prijava, a u cilju utvrđivanja počinitelja ovog kaznenog djela slijedi kriminalističko istraživanje.