18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Sport Video NAJBOLJI Podijeli

Poljak Hubert Laskowski ukupni pobjednik 1. Quattro River Rallyja, Niko Pulić trećeplasiran i najbolji u poretku za PH

Trostrukog europskog prvaka Kajetana Kajetanowicza pobjede su stajali slabi rezultati na brzinskim ispitima Kupa 1 i Mrežnica 2.

Hubert Laskowski i suvozač Michal Kusnierz iz Poljske u Fordu Fiesti, koji nastupaju za latvijsku momčad Car Speed Racing, ukupni su pobjednici 1. Quattro River Rallyja, koji se jučer i danas vozio prometnicama Karlovačke županije.

Pobjednička posada svih je sedam brzinskih ispita odvozila za 59 minuta, 48 sekundi i šest desetinki, 3.6 sekunde brže od drugoplasiranog Jana Černyja i suvozača Petra Jindre iz Češke također na Fordu Fiesti. Treće mjesto osvojio je Niko Pulić sa suvozačicom Aleksandrom Kovačić u Škodi Fabiji sa 49.8 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Trostruki europski prvak i glavni favorit rallyja, Poljak Kajetan Kajetanowicz, sa suvozačem je Maciejom Szczepaniakom u Škodi Fabiji pobijedio na pet od sedam brzinskih ispita, no u konačnom su poretku zauzeli tek 9. mjesto jer su kiksali danas na brzinskim ispitima Kupa 1 i Mrežnica 2, na kojima su zauzeli 42., odnosno 12. mjesto. Naš Željko Magličić sa suvozačem Ivanom Poljakom je u Fordu Fiesti u ukupnom poretku zauzeo 19. mjesto.

Poredak prve tri posade identičan je i za Međunarodno zonsko prvenstvo, a u poretku za Prvenstvo Hrvatske slavili su Niko Pulić i suvozačica Aleksandra Kovačić, koji su bili 47.1 sekundu brži od Juraja Šebalja i suvozača Marijana Stublića na Toyoti Yaris, odnosno gotovo dvije i pol minute brži od trećeplasiranog Alfreda Kramera juniora sa suvozačicom Jeannette Kvick u Peugeotu 208. Magličić je u poretku za PH osvojio 13. mjesto.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke