29C° Duga Resa

28C° Ogulin

29C° Ozalj

28C° Slunj

Poraz u Kutini karlovačke rukometaše gurnuo u dodatne kvalifikacije za opstanak u Paket24 Premijer ligi

U dodatnim kvalifikacijama Karlovčane čeka jedan od doprvaka Prve hrvatske lige – Metković Mehanika ili križevački KTC.

Ono čega su se navijači Hrvatskog rukometnog kluba Karlovac plašili, sinoć se, nažalost, dogodilo. Rudar je slavio na gostovanju kod Zameta, a karlovački su rukometaši, porazom 30:25 u Kutini od Moslavine, završili u dodatnim kvalifikacijama za opstanak u Paket24 Premijer ligi.

Situacija uoči posljednjeg kola bila je vrlo jasna. Rudar je gostovao u Rijeci kod potpuno rasterećenog Zameta i trebala mu je pobjeda da osigura opstanak. A Moslavina i Karlovac su u Kutini igrali dvoboj koji bi, u slučaju slavlja ‘rudara’ na Kvarneru, postao odlučujući i za jedne i za druge.

Dobro su naši rukometaši ušli u utakmicu i držali egal do 15. minute i rezultata 7:7. No, kod 10:9 za domaće nanizali su tri neuspješna napada, Moslavina se odvojila na 13:9 i s tih +4 otišla na odmor (16:12). A dok je u Kutini u tijeku bio odmor između dva poluvremena, u Rijeci je utakmica između Zameta i Rudara završila pobjedom gostiju 26:23 pa je i jednima i drugima postalo jasno da u nastavku slijedi izravna borba za opstanak, u kojoj domaćima igra samo pobjeda, a Karlovčanima i neodlučeno. U 36. minuti Kutinjani su digli prednost na +5 (20:15), a tračak nade za Karlovčane pojavio se u 44. minuti, kada je Bačić iz kontre smanjio na 23:20. Međutim, domaći su odmah uzvratili s dva pogotka, ponovo se odvojili na pet razlike i stečenu prednost održali do kraja susreta.

Domagoj Smojver s 5 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkoj ekipi, stariji brat Dominik je dao 4, Bačić i Rukavina po 3, Crnković, Frketić, Hrvojević i Mrljak po 2, a Capan i Bosiljevac po 1 gol. Prezelj je ubilježio 9, a Radočaj dvije obrane.

Na konačnoj ljestvici Karlovac je zauzeo 7. mjesto s 19 bodova, koliko ima i šestoplasirani Rudar, ali s boljim međusobnim omjerom. Pa će novu priliku za ostanak u elitnom društvu hrvatskog muškog rukometa tražiti u dodatnim kvalifikacijama s jednim od doprvaka Prve hrvatske lige – Metkovićem Mehanikom ili križevačkim KTC-om.

LAŽNJACI SVUDA

“Fejkera” sve više oko nas: Stalno pretvaranje, izmotavanje i laganje.Znate li nekog takvog?