18C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

17C° Slunj

Poraz u Varaždinu potvrdio da su Karlovčanke u laganoj krizi; hoće li se moći othrvati pritisku plasmana u viši rang?

Karlovčanke su večeras slabo odigrale obranu, griješile su, a napadačka igra bila im je prilično mlaka.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Varaždinu upisale četvrti ovosezonski poraz u Prvoj hrvatskoj ligi. U utakmici 16. kola nadigrala ih je domaća ekipa Kitra Varaždina rezultatom 3:1 u setovima.

Svima koji redovito prate nastupe karlovačkih odbojkašica vidljivo je da u zadnjih nekoliko utakmica više nisu na onoj razini na kojoj su igrale prvi dio sezone. Oscilacije protiv Neba, Sinja i Drenove bile su samo naznake lagane krize koju je večerašnji dvoboj u Varaždinu potvrdio. Nije problem u tome što su Karlovčanke pale kod do ovog kola desetoplasirane ekipe lige, koja se bori za opstanak, već u onome što su prikazale na terenu. Obranu nisu odigrale dobro, za razliku od domaćih igračica koje su ginule za svaku loptu, vidjeli smo i dosta nesporazuma u polju, neočekivanih pogrešaka, a kad se svemu tome još pridoda i poprilična mlakost u napadu, rezultat ni nije mogao ispasti drugačiji. Pritisak borbe za viši plasman očito sve više pritišće igračice trenera Gorana Zeca i, ako mu se ne uspiju othrvati, u preostalih šest kola sve je moguće pa i to da prokockaju prednost na ljestvici pred konkurentima za Superligu.

Dobro su Karlovčanke otvorile utakmicu i povele u prvom setu 6:2. Varaždinke su im se potom približile, ali sve do rezultata 17:16 držale su prednost. Međutim, na 19:18 domaće preokreću vodstvo na svoju stranu i dolaze do 23:20. Karlovčanke smanjuju na 23:22, no Varaždinke uzimaju poen za 24:22, a onda, uz malo sreće, servis koji su uputila zahvaća vrh mreže i pada u karlovačko polje za 25:22.

Kod 6:4 za domaće u drugom setu, karlovačke odbojkašice serijom 6:1 preokreću na 10:7 i onda odličnom igrom odlaze na 17:9. Sve drže pod kontrolom do rezultata 21:14, a onda neobjašnjivo padaju. Varaždinke rade seriju 9:1 i preokreću na 23:22. Srećom, Karlovčanke nakon toga poravnavaju, Badanjak zabija napad za set loptu, a domaći napad odlazi izvan igrališta za 25:23 i izjednačenje.

Očekivali smo da će teško osvojeni set dignuti karlovačke igračice, dati im dodatno samopouzdanje, no to se u nastavku susreta nije dogodilo. U trećem setu držale su priključak do 9:7, a onda su se Varaždinke počele odvajati i došle do 21:13. Serijom 5:1 Karlovčanke smanjuju na 22:18, ali domaće osvajaju sljedeća dva poena i stižu do set lopte. Dvije su naše odbojkašice uspjele spasiti, ali treća se od našeg bloka odbila izvan terena za 25:20.

Varaždinke su u četvrtom setu početnih 6:2 za Karlovac preokrenule na 8:7, a potom otišle na 14:10. Pet uzastopnih poena potom osvajaju Karlovčanke i preokreću na 15:14 te u završnicu seta stižu s vodstvom 21:19. Međutim, domaće serijom 5:1 okreću na 24:22 i dolaze do dvije meč lopte. Barić poentira iz druge linije i spašava jednu, a potom Varaždinke dvaput griješe u polju i Karlovac dolazi do 25:24. Napad domaćih prolazi za 25:25, a Karlovčanke svoj šalju van terena za 26:25 za Kitro. Barić još jednim uspješnim napadom donosi izjednačenje (26:26), domaće prolaze u napadu za 27:26, a onda uspijevaju blokom zaustaviti Barić i s 28:26 dolaze do zasluženih 3:1 u setovima.

Nakon 16. kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 36 bodova, a prvi konkurent za plasman u Superligu, ekipa Sinja, zaostaje devet bodova. U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju pretposljednju ekipu Zadra.

MA, DAJ ŠAPU

Bira se najljepši pas mješanac grada Karlovca: Prijave do ovog petka, izbor iduće subote