22C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Preokretom u nastavku Hrvatska pobijedila i Belgiju; u subotu odluka sa Španjolcima

Strijelci u pobjedi Hrvatske Cvišić, Rendić i Radić

KARLOVAC – Reprezentacija Hrvatske u večerašnjem je drugom susretu kvalifikacijskog turnira za plasman na Olimpijske igre mladih 2018. u Buenos Airesu pobijedila Belgiju sa 3:2 pa će odluka o putniku u Argentinu pasti u subotnjem ogledu sa Španjolcima.

Za razliku od Kazahstanaca sinoć, Belgijanci su se večeras u Sportskoj dvorani pokazali puno boljim i opasnijim suparnikom našoj izabranoj vrsti. Bili su vrlo jaki i trkački i tehnički i izabranici izbornika Mavrovića morali su izvući maksimum iz sebe da bi došli do nove pobjede.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su upravo Belgijanci u 3. minuti, ali je Čizmić dobro reagirao. No nije mogao ništa minutu kasnije, kad je Zarouali preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut i doveo goste u vodstvo 1:0. Međutim, naši su poravnali već u sljedećoj minuti sjajnim udarcem Dominika Cvišića s 11-12 metara, nakon ubačaja iz kuta. Nakon pogodaka ubilježili smo po jednu priliku na svakoj strani, vratnicu Zaroualija, te još jednu šansu naših, u kojoj je belgijski vratar obranio udarac Darrera. U 15. minuti Belgijanci su došli do novog vodstva. Pucao je El Bouazzaoui, a Džanković je, u želji da blokira udarac, ubacio loptu u vlastitu mrežu. U 17. minuti Bouri je imao veliku prigodu povećati vodstvo svoje reprezentacije, a onda su zadnje dvije minute prvog dijela naši napravili pritisak i stvorili dvije krasne prilike za poravnanje. Prvo je Zarouali spasio pogodak kad je belgijski vratar već bio savladan, a 10 sekundi prije kraja prvog dijela Sučić je uzdrmao vratnicu.

Preokret Hrvatske u šest minuta nastavka

Preokret Hrvatske uslijedio je u prvih 6 minuta nastavka. Prvo je Toni Rendić u 23. minuti izjednačio, a onda je Vicko Radić u 25. minuti, iz slične situacije kao kod prvog gola naših, nakon povratne lopte iz kornera, odličnim udarcem probio belgijskog vratara Satissa i doveo Hrvatsku do prvog vodstva. U 29. minuti Cvišić je umalo iznenadio previše istrčalog vratara gostiju i sa svoje polovice pogodio gredu, u 31. je Čizmić obranio dobru priliku Belgijanaca, a 36. Radić je možda mogao odlučliti susret, ali je iz dobre situacije tukao pored vratnice. Nažalost, agresivnija igra naših u nastavku rezultirala je petim akumuliranim prekrašjem tri minute prije kraja susreta pa su do kraja dvoboja morali igrati puno opreznije, kako Belgija kod prvog sljedećeg ne bi dobila kazneni udarac. Belgijanci su to iskoristili i stalno pritiskali našu obranu, tražeći izjednačujući pogodak, no umalo im se to i osvetilo jer je dvije minute prije kraja sjevnuo brzi protunapad Hrvatske preko Vukelića, ali je njegov udarac iz dobre situacije Satiss obranio. Belgijanci su zadnju dobru priliku imali minutu prije kraja, Čizmić je obranio i Hrvatska je izdržala do kraja i ubilježila vrijednu pobjedu.

U prvom susretu današnjeg programa Španjolci su s visokih 13:0 pobijedili Kazahstan pa će o putniku na Olimpijske igre mladih 2018. u Buenos Airesu odlučiti izravni dvoboj Hrvatske i Španjolske u subotu od 12:30 sati. Prije njih, od 10 sati, igrat će Belgija i Kazahstan.

Karlovac 1919 preko Croatije ’78 u četvrtfinale županijskog Kupa, Vatrogasac i Duga Resa 1929 prošli bez borbe