Program ‘SMS – svi mi skupa III’ daje doprinos obilježavanju 13. Tjedna IZBJEGLICAma!
Ova aktivnosti dio je projekta ‘SMS – svi mi skupa III’, koji je dio dvogodišnjih programa usmjerenih smanjenju i prevenciji socijalne isključenosti te socijalnom uključivanju i integraciji socijalno osjetljivih skupina za 2026. i 2027. godinu
Programom ‘SMS – svi mi skupa III’ Građanska inicijativa ‘Moj grad Sisak’ želi potaknuti uključivanje osoba s odobrenom međunarodnom i privremenom zaštitom u život lokalne zajednice i sudjelovanje pripadnika lokalne zajednice u aktivnostima s osobama pod međunarodnom i privremenom zaštitom, putem javnog zagovaranja prava, suzbijanjem predrasuda i poticanja interkulturalnog dijaloga i razumijevanja u cilju postizanja što bolje integracije u društvu i subjektivnog zadovoljstva životom. U sklopu ovog programa predviđeno je i obilježavanje 13. Tjedna IZBJEGLICAma! To je osmišljeno i učinjeno dana 24. lipnja na susretu psihosocijalne podrške ženama s odobrenom međunarodnom zaštitom koje žive u Karlovcu i okolici, uz osvježenje voćnim sokovima i bombonima.
Ova aktivnosti dio je projekta ‘SMS – svi mi skupa III’, koji je dio dvogodišnjih programa usmjerenih smanjenju i prevenciji socijalne isključenosti te socijalnom uključivanju i integraciji socijalno osjetljivih skupina za 2026. i 2027. godinu. Program se provodi od 1. svibnja 2026. do 30. travnja 2027., a financira s 45.000 eura Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Partneri na projektu su Osnovna škola ‘Braća Bobetko’ Sisak i CARPE DIEM Udruga za poticanje i razvoj kreativnih i socijalnih potencijala, djece, mladih i odraslih Karlovac.
(sponzorirana objava)