4C° Ozalj

Sport KUGLANJE Podijeli

Prva prvenstvena pobjeda Rakovičana, Slunjani poraženi na gostovanju u Rijeci

Poene u pobjedi Rakovice osvojili su Draženović, Gašparović i Rapaić.

U današnjim dvobojima 7. kola Prve B hrvatske lige Jug za kuglače Rakovica je došla do prve ovosezonske pobjede, a Korana je poražena u Rijeci.

Posljednjeplasirani Rakovičani danas su na kuglani Hotela Jezero na Plitvicama slavili nad momčadi Istre rezultatom 5:3 (3248:3178). Dvoboj nije dobro krenuo za njih jer je u prva dva bloka samo Dražen Draženović (550) uspio upisati poen pa su Porečani poveli 3:1 uz potpuno poravnat ukupan broj oborenih čunjeva. U nastavku dvoboja dobro su odigrali Dane Gašparović (560) i Željko Rapaić (571), donijeli Rakovičanima nova dva poena, prednost u ukupnom broju oborenih čunjeva i prvu prvenstvenu pobjedu.

Slunjani su u Rijeci poraženi od istoimenog domaćina sa 7:1 (3396:3334). Ivan Petrović (561) upisao je poen u prvom bloku pa su Riječani poveli 2:1 uz 5 čunjeva viška. Dvoboj je bio u potpunosti otvoren, no ‘koranaši’ u njegovom nastavku nisu uspjeli više doći niti do jednog poena pa su domaći upisali glatku pobjedu.

Nakon 7. kola Korana je ostala na 6. mjestu sa 6 bodova, a Rakovica posljednja s 3 boda. U sljedećem kolu, pretposljednjem u jesenskom dijelu sezone, Slunjani gostuju u Otočcu kod vodećeg Velebita, koji ima maksimalni učinak, a Rakovičani u Trilju kod četvrtoplasiranog Bojovnika.

Novi pripremni poraz ‘školarki’ od Udarnika, Velikogoričanke večeras realizatorski bolje raspoložene