Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Prvi dio dvomeča pripao Karlovčankama, Kelteks II u Zagrebu, nakon pet setova, slavio nad Mladosti III

Zagrepčanke su imale 2:1 u setovima i 23:21 u četvrtom, ali Karlovčanke su preokretom odvele susret u peti set i na kraju došle do pobjede.

Prvi dio današnjeg dvomeča Kelteksa i zagrebačke Mladosti pripao je Karlovčankama. Odbojkašice Kelteksa II u Zagrebu su, u dvoboju 9. kola Prve B hrvatske lige Sjever, pobijedile domaću ekipu Mladosti III s 3:2 u setovima.

Ekipa trenerice Irene Zdjelar zaigrala je danas pojačana za Vladić, Milovanović i Anju Malnar iz prve ekipe. U utakmici s jako puno oscilacija s obje strane, koja je otišla u pet setova, Karlovčanke su bile za nijansu bolje i zasluženo odnijele dva boda.

Kod 7:7 u prvom setu domaće su napravile seriju 6:0 i odvojile se. Karlovčanke su uspjele smanjiti na 15:12 i 18:17, ali Zagrepčanke su digle prednost na 22:18, došle do četiri set lopte (24:20) i treću iskoristile za početno vodstvo (25:22). Bolje su ‘mladostašice’ ušle i u drugi set. Otvorile su ga vodstvom 10:3, no kod 12:6 su ‘Kelteksice’ serijom 6:0 poravnale. Kod 18:16 za domaće Karlovčanke s tri uzastopna poena preokreću na 19:18. Imale su potom i 21:19 i 23:22, no set je ipak ušao u vrlo dramatičnu završnicu. Zagrepčanke su imale čak tri set lopte, ali naše su djevojke sve tri spasile i s 28:26 došle do izjednačenja.

Treći set domaće ponovo otvaraju značajnom prednošću (11:3). Karlovčanke su se uspjele primaknuti na 15:11 i 17:13, ali bilo je to sve što su uspjele u toj dionici susreta. Zagrepčanke su serijom 4:0 digle prednost na 21:13 i okončale set s glatkih 25:16. U četvrtom, koji je ponovo ponudio dosta preokreta, domaće su imale 18:14 i činilo se da će završiti posao. Velikom serijom 7:0 ‘Kelteksice’ su preokrenule na 21:18, ali Zagrepčanke su potom uzvratile s pet uzastopnih poena i okrenule na 23:21. Međutim, Karlovčanke su pokazale karakter, uzele sljedeća četiri poena i s 25:23 odvele susret u peti set.

A u odlučujućoj dionici susreta domaće su povele 5:3 i onda je uslijedila velika serija ‘Kelteksica’ od osam poena u nizu, preokret na 11:5 i dolazak do pobjede s 15:8.

Petom prvenstvenom pobjedom Kelteks je trenutno zadržao 4. mjesto ljestvice s 10 bodova. U sljedećem kolu dočekuje zagrebački Medveščak.