23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

Prvi ovosezonski poraz Karlovčanki, ‘mladostašice’ Gorana Zeca bez milosti

Karlovačke odbojkašice samo su u drugom setu uspjele parirati moćnim Zagrepčankama.

Odbojkašice Karlovca danas su u Zagrebu doživjele prvi ovosezonski poraz u skupini Sjever Prve B hrvatske lige. U dvoboju 4. kola poražene su od vodeće ekipe Mladosti II s 3:0 u setovima.

Zagrepčanke, koje od ove sezone vodi bivši trener Karlovčanki Goran Zec, do ove utakmice nisu izgubile niti seta, a tako je ostalo i nakon dvoboja s Karlovčankama. Fizički nadomoćnije domaće igračice dominirale su cijelom utakmicom u svim segmentima igre, a odbojkašice trenerice Irene Zdjelar, koje su odigrale u popriličnom grču i bile vidno impresionirane suparnicama, uspjele su im parirati samo u drugom setu.

Samo do 2:2 držale su se Karlovčanke u uvodnom setu. Onda su Zagrepčanke napravile seriju 8:1, odvojile se na 10:3, uskoro došle do 14:5 i glatko ga osvojile s 25:9. Daleko bolje odigrale su igračice trenerice Irene Zdjelar drugi set. Oslobodile su se grča, zaigrale svoju igru i u potpunosti parirale ‘mladostašicama’. Vodile su do 7:6, a onda su Zagrepčanke s tri poena u nizu preokrenule na 9:7. Naše su poravnale kod 11:11, a u egalu su bile i kod 15:15, 18:18, 19:19 i 21:21. Nažalost, završnicu seta nisu odigrale u istom ritmu, ‘mladostašice’ su uzele posljednja četiri poena i s 25:21 došle do 2:0 u setovima.

Utjecao je taj gubitak drugog seta i na psihološku stabilnost karlovačkih odbojkašica, koje su u trećem setu ponovo bile slabe kao i u prvom. Zagrepčanke su ga otvorile vodstvom 4:0, ubrzo podigle prednost na 14:8 i mirno ga privele kraju s uvjerljivih 25:10.

Ovisno o ishodu sutrašnjeg dvoboja Kitra Varaždina i Novog Zagreba, Karlovčanke će ostati četvrtoplasirane ili pasti na 5. mjesto s 8 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Medveščaka.