12C° Ozalj

Prvi proljetni gostujući poraz Karlovca 1919: nije iskoristio tri sjajne prilike, Jarun ga kaznio u završnici utakmice

Vodeći pogodak za Karlovčane postigao je Filip Soldo u 20. minuti iz kaznenog udarca.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu doživjeli prvi gostujući poraz u proljetnom dijelu prvenstva Treće hrvatske lige Središte. U utakmici 27. kola izgubili su od domaće momčadi Jaruna rezultatom 2:1.

Nakon važne domaće pobjede nad Vrapčem, kojom su praktički osigurali opstanak u trećeligaškom rangu, ‘plavo-bijeli’ su danas rasterećeni doputovali na noge favoriziranom Jarunu, drugoplasiranom na ljestvici. Odigrali su dobru utakmicu i domaćinu nisu dopustili da stvori previše prilika, a boljeg rezultata, kao i u dosta navrata ove sezone, stajale su ih neiskorištene prilike. Domaćin je imao više od igre i diktirao tempo, Karlovac 1919 se orjentirao na protunapade i stvorio tri-četiri sjajne prilike, ali Sušilović i Bagarić ih nisu iskoristili, odnosno raspoloženi vratar Spudić u sva tri navrata je spasio svoju momčad i ponudio joj priliku da u završnici utakmice dođe do pobjede, kojom ostaje u utrci za naslovom prvaka. Unatoč porazu, karlovačka momčad još je jednom pokazala da je jako napredovala i da može ravnopravno igrati s vodećim momčadima ovog ranga natjecanja.

Na Mićunovića, Đukića i kapetana Mamića zbog ozljeda danas trener Sreten Ćuk nije mogao računati, kao ni na Pausića zbog poslovnih obaveza, dok je Olmo, čiji je nastup bio upitan zbog ozljede zbog koje je propustio ogled s Vrapčem, ipak ‘stisnuo zube’ i stavio se treneru na raspolaganje. Uz promjene koje je karlovački strateg, zbog spomenutih izostanaka, morao napraviti u početnom sastavu, napravio je i još jednu – umjesto Pahanića na lijevog braniča je ubacio Srpka. Pa je Karlovac 1919 u susret krenuo s Bermancem na vratima, Prpićem, Vratarićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Kelavom u sredini te istim napadačkim trojcem kao i protiv Vrapča – Bagarićem, Soldom i Sušilovićem. Domaći sastav bio je bez kartoniranih Tolića, Mislimija i Vragolovića.

Odmah od početka je bilo jasno kakvu ćemo utakmicu gledati. Domaćin je, očekivano, preuzeo inicijativu, ali bez pravih prilika, a ‘plavo-bijeli’ su vrebali brze protunapade. Po tenzijama na terenu osjetilo se koliko je Zagrepčanima ova utakmica bitna – bili su prilično nervozni. Nakon dvadeset minuta većinom domaćeg posjeda lopte i jalove inicijative, Karlovac 1919 je poveo. Marko Kelava izborio je najstrožu kaznu, a Filip Soldo u 20. minuti savladao Spudića za 0:1. Odmah u sljedećoj minuti domaći su mogli poravnati. Bamba je dobro ubacio s desne strane, ali Barabanov udarac s petnaestak metara Bermanec je obranio. Do 33. minute nismo ubilježili nikakav značajniji događaj na terenu, a onda je Olmo proigrao Sušilovića i izbacio ga oči u oči sa Spudićem, no domaći vratar izašao je iz tog duela kao pobjednik. U 40. minuti Radoš je opalio s ruba kaznenog prostora ravno u Bermanca, a u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Jarun je stigao do izjednačenja. Bamba je izborio kazneni udarac, a Ivan Baraban ga realizirao za odlazak na odmor s 1:1.

Zagrepčani u završnici susreta kaznili promašaje ‘plavo-bijelih’

Velike dvije prilike imali su Karlovčani na početku nastavka. Prvo je u 50. minuti Sušilović ponovo izašao sam pred Spudića, ali domaći čuvar mreže je još jednom bio spretniji, a onda je u sljedećoj minuti i Bagarić bio u sličnoj situaciji, ali Spudić je još jednom spasio svoju momčad. Domaći su uzvratili u 63. minuti. U dva uzastopna napada okušali su udarce s dvadesetak metara, prvo Ačkar pa potom i Tomšić, ali oba su otišla pored vratiju. U 65. minuti Srpak i Kelava su izašli iz igre, a ušli su Basar i Čakarić. U sljedećoj minuti Bermanec nije dobro procijenio jedan ubačaj domaćih i ‘zaplivao’ u prazno, no netko od ‘plavo-bijelih’ je s crte očistio opasnost. Kazna za karlovačke promašaje, nažalost, stigla je u 84. minuti. Domaći su ubacili loptu iz kuta, a Bruno Špišić sjajno je ‘škaricama’ pogodio mrežu Bermanca za konačnih 2:1. U 89. minuti Pribanić je zamijenio Bagarića, a minutu kasnije Stepinac je ušao umjesto Olma.

U subotu Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Mladosti iz Petrinje.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom