-2C° Ogulin

-2C° Ozalj

-2C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

‘Radnice’ još jednu prvoligašku sezonu okončale bez osvojenog boda, u dvoboju začelja poražene od Mirlović Zagore

Jedini pogodak za Karlovčanke postigla je Katarina Štrk u 22. minuti.

Malonogometašice Radnika futsala i drugu su sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi okončale bez osvojenog boda. U dvoboju začelja posljednjeg 10. kola, odigranom večeras u dvorani Osnovne škole Grabrik, poražene su od ekipe Mirlović Zagore rezultatom 5:1.

Karlovčanke su nekoliko utakmica ove sezone odigrale vrlo solidno, a jedna od njih bila je i na kraju prvog dijela prvenstva na gostovanju kod današnjih protivnica, koju su izgubile rezultatom 7:4. Na temelju toga smo se nadali da bi danas na svom terenu možda mogle doći do prvog pozitivnog rezultata u dvosezonskom igranju u društvu prvoligašica, ali to se ipak nije dogodilo.

Gošće su povele u 5. minuti preko Antonije Petković, a u 12. je Buga Slavila povisila na 2:0. Petković je svojim drugim pogotkom u 17. minuti gošćama donijela tri pogotka prednosti i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugoj minuti nastavka Katarina Šrtk smanjila je na 3:1 i taj je rezultat stajao na semaforu do same završnice utakmice. Karlovčanke su u 38. i 39. minuti imale kaznene udarce s 10 metara, no oba nisu iskoristile, a u pretposljednjoj minuti prvo je Slavica povisila na 4:1, a nakon šestog akumuliranog prekršaja domaćih, Petković je s deset metara savladala Stepić za konačnih 1:5.

Kao što smo konstatirali u uvodu teksta, igračice Radnika futsala sezonu su završile na posljednjem 6. mjestu ljestvice bez bodova. Hoće li i sljedeće sezone zaigrati u prvoligaškom društvu, vjerojatno će ovisiti o broju prijavljenih ekipa jer, prema propozicijama natjecanja, posljednjeplasirana ekipa lige ispada.