11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

‘Radnice’ očekivano upisale još jedan visok poraz, aktualne doprvakinje slavile rezultatom 11:0

Sesvetski Alumnus opravdao je status velikog favorita i glatko nadigrao Karlovčanke.

KARLOVAC – Sukladno očekivanjima, malonogometašice Radnika futsala večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 3. kola Prve hrvatske malonogometne lige, doživjele još jedan uvjerljiv poraz. Izgubile su od aktualnih doprvakinja Hrvatske, ekipe Alumnusa iz Sesveta rezultatom 11:0.

Sesvećanke su, uz ekipu MC Plus iz Svete Nedelje, aktualnog prvaka, ponajbolja hrvatska ekipa pa je bilo za očekivati potpuno jednosmjernu utakmicu, u kojoj će jedina nepoznanica biti konačni rezultat u korist gošći. Razlika u kvaliteti bila je obilato na strani državnih doprvakinja, a kako je domaći trener na klupi imao samo jednu rezervnu igračicu, bilo je jasno da Karlovčanke ni trkački neće moći parirati suparnicama, koje su raspolagale s tri postave.

Domaće su odolijevale napadima Sesvećanki nešto više od četiri minute, a onda je u 5. Marija Žagar zabila za 0:1. Četiri minute kasnije Gabrijela Gaiser je povisila na 2:0, Žagar se u 12. ponovo upisala u strijelce, Valentina Stipančević je u 17. minuti pogodila za 4:0, Žagar je svojim trećim pogotkom u 18. povisila na 5:0, a do odmora u listu strijelaca upisala se i Sara Ajel u 19. minuti.

Početkom nastavka Sesvećanke postižu još dva pogotka preko Marijane Orešić i Martine Krog, a onda su mreže mirovale sve do 34. minute, kada je Sandra Trstenjak zabila za 9:0. Deseti pogodak uza gošće polučila je Ema Rogar minutu kasnije, a konačnih 11:0 postavila je Orešić svojim drugim pogotkom u 37. minuti.

Nakon tri odigrana kola Karlovčanke su bez bodova, ali treba istaknuti da su igrale protiv tri ponajbolje ekipe u ligi. Nastavak prvenstva trebao bi pokazati jesu li konkurentne za ovaj rang natjecanja, a priliku imaju već ovog vikenda na parketu Sportske dvorane u domaćem ogledu sa sisačkom Siscijom, koja je slavila nad Graničarom iz Đurđevca, a upisala poraz od ‘čiksica’ iz Poličnika.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu