15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

‘Radnice’ okončale premijernu prvoligašku sezonu uvjerljivim domaćim porazom od vodećeg Osijeka

U osam odigranih susreta postigle su sedam, a primile ravno 100 pogodaka, no neće ispasti iz lige jer je Graničar iz Đurđevca odustao od natjecanja.

KARLOVAC – Uvjerljivim domaćim porazom od vodećeg Osijeka rezultatom 21:0, malonogometašice Radnika futsala okončale su premijernu sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi.

U utakmici potpuno neravnopravnih suparnika, Osječanke su danas na parketu Sportske dvorane pokazale zašto su vodeća ekipa lige s maksimalnim učinkom. Od prve sekunde susreta nametnule su jak ritam, visoko pritiskale domaću obranu, vrlo umješno kombinirale, puno trčale i mijenjale pozicije na terenu pa su se Karlovčanke u takvom susretu mogle samo nadati da će ih vratarka Stepić i promašaji gošći spasiti od najtežeg poraza sezone. Na koncu su im Osječanke zabile 21 pogodak (od aktualnog prvaka MC Plusa poražene su 22:0), a realno su mogle i puno više. Domaće su, zbog visokog pritiska gošći, vrlo teško uopće izlazile na polovicu Osječanki pa se kompletna njihova igra svela na bacanje lopte vratarke Stepić usamljenoj Vranić, koja je čak u nekoliko navrata uspjela ugroziti vrata prilično nezaposlene Belaj.

Točno 23 sekunde igre trebalo je Osječankama da ubace prvu loptu u domaću mrežu. Učinila je to Maria Kunštek, a u 3. minuti Kristina Nevrkla povisila je na 2:0. Potom je na scenu stupila Lorena Balić, najbolji strijelac lige, koja je sa četiri uzastopna pogotka između 5. i 8. minute podigla prednost gošći na 6:0. Do kraja prvog dijela u listu strijelaca upisale su se Martina Mikinac, Balić te još dvaput Nevrkla za odlazak na odmor s 10:0 za Osječanke.

Balić je otvorila nastavak s nova tri pogotka, a u 30. minuti Kunštek zabija svoj drugi za 14:0. U posljednjih deset minuta Nevrkla je još četiri puta pogodila domaću mrežu (7 pogodaka), a Balić triput (11 pogodaka) za konačnih 21:0 za Osječanke.

Ovom utakmicom Karlovčanke su završile sezonu jer su u posljednjem 9. kolu trebale igrati s Graničarom iz Đurđevca, koji je odustao od natjecanja. U osam odigranih utakmica doživjele su isto toliko poraza, uz sedam postignutih i ravno 100 primljenih pogodaka. Uz jedan autogol, kojeg su si ubacile igračice Mirlović Zagore, svih ostalih 6 pogodaka za karlovačku ekipu postigla je Antonija Vranić. Iako su prvenstvo završile na posljednjem 9. mjestu ljestvice bez bodova, ispadanja ih je spasilo odustajanje Đurđevčanki.

Ostale ekipe sljedećeg će vikenda odigrati utakmice posljednjeg 9. kola osnovnog dijela sezone, nakon kojeg će četiri najbolje plasirane u doigravanje za naslov prvakinja.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu