15C° Ozalj

15C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

‘Radnice’ uspjele parirati Siščankama, ali ipak upisale minimalni poraz

Jedini pogodak za domaću ekipui postigla je Antonija Vranić u 18. minuti iz kaznenog udarca.

KARLOVAC – U odgođenoj utakmici 4. kola Prve hrvatske lige, odigranoj danas u Sportskoj dvorani, malonogometašice Radnika futsala poražene su od ekipe Siscije iz Siska rezultatom 2:1.

Potpuno drugačiji bio je ovaj susret od dosadašnjih pet koje su Karlovčanke odigrale ove sezone. Siščanke su se pokazale tehnički kvalitetnije, imale su i više izglednih prilika, ali ‘radnice’ su puno bolje parirale i nisu bile tako inferiorne kao protiv dosadašnjih suparnica. Pogotovo u drugom poluvremenu, koje je bilo vrlo otvoreno, s puno prilika na obje strane, i u kojem su Karlovčanke čak imale i par dobrih situacija za postizanje pogotka.

Domaća obrana pokleknula je već u 1. minuti. Kristina Martić opalila je prema vratima, a lopta, koja je očešala nekog u domaćem sastavu i promijenila putanju, prevarila je vratarku Stepić i odsjela u mreži. Gošće su i nakon pogotka imale više od igre, stvarale prilike, a Karlovčanke su se uglavnom branile i pokušavale doći do poravnanja kroz protunapade i prekide. Nada za domaće pojavila se u 13. minuti, kada su Siščanke napravile peti akumulirani prekršaj, a pet minuta kasnije stigao je i priželjkivani kazneni udarac. Gostujuća igračica igrala je rukom, što je bio šesti sisački prekršaj, a Antonija Vranić bila je precizna s 10 metara i savladala Pavelić za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je ponudio puno otvoreniju utakmicu s pregršt prilika. Siščanke su ih definitivno imale više, imale su i nekoliko protunapada tri na jednu, a u karlovačkim redovima do pogotka su mogle Lorena Babić, Antonija Vranić i Tara Grubešić. Stepić je uspješno zaustavljala sve gostujuće pokušaje koji su išli u okvir vratiju, a u 33. minuti pomogla je i greda. Problem za Karlovčanke pojavio se u sljedećoj minuti, kada su napravile peti akumulirani prekršaj, a u 35. su Siščanke ipak uspjele iskoristiti jedan protunapad i preko Valentine Karanović doći do pobjedničkog pogotka.

U šest odigranih susreta Radnik futsal je upisao isto toliko poraza, a u sljedećem kolu, u nedjelju od 13 sati, gostuje u Zagrebu kod ekipe Meteora Futsal.