0C° Duga Resa

4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Ranim pogotkom Daniela Marinića Karlovac 1919 pobijedio Trnje i prekinuo negativni niz

Marinić je jedini pogodak postigao u 4. minuti, nakon što se Ribarov udarac odbio od desne Gudeljeve vratnice.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 8. kola Treće hrvatske lige Središte, pobijedili momčad Trnja rezultatom 1:0 i prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

U dvoboju u kojem je svakom protivniku pripalo po jedno poluvrijeme, Karlovčanima prvo, a Zagrepčanima drugo, domaći su jednu svoju priliku uspjeli iskoristiti i doći do sva tri boda. Susret je bio vrlo dinamičan i borben, sudac Jerbić iz Velike Gorice ljutio je svojim odlukama i jedne i druge, a najveći pljesak tribina dobio je prilikom izlaska iz igre 18-godišnji Ivor Ribar, koji je zaigrao na desnom krilu, ostavio odličan dojam i bio začetnik akcije za jedini pogodak.

Trener Ćuk nije mogao računati na Sušilovića, Pamića, Pausića i Olma pa je utakmicu započeo s Pausom-Kunštom na vratima, Vratarićem, Oršolićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Dadićem, Marinićem i Mamićem u sredini te Ribarom, Čakarićem i Bagarićem prema naprijed. Odlučujući trenutak utakmice zbio se već u 4. minuti. Mladi Ribar, nakon dodavanja Čakarića, našao se jedan na jedan s gostujućem braničem, izborio se za poziciju za udarac i pogodio suprotnu vratnicu, a odbijenu loptu Daniel Marinić je poslao u mrežu. U 12. minuti, nakon ubacivanja s desne strane, domaći su tražili igranje rukom Zagrepčana u kaznenom prostoru, no Jerbić se nije oglasio, a četiri minute kasnije, nakon kontre, priprijetili su gosti, ali Mesec, nakon ubačaja s desne strane, nije dobro zahvatio loptu volejem. U 22. minuti Ceraj je tukao s dvadesetak metara pored vrata, nakon što su ‘plavo-bijeli’ neoprezno izgubili loptu u svojoj polovici, a minutu kasnije, nakon ubačaja Bagarića iz kuta, Mamić je odlično pucao, Gudelj obranio, a Čakarić odbijenu loptu nije uspio pospremiti u mrežu. U 29. minuti Bagarić je dobro pucao s dvadesetak metara iskosa s lijeve strane, ali neprecizno, a tri minute kasnije Ribar je odlično ubacio s desne strane za Čakarića, ali karlovački središnji napadač na 7-8 metara nije dobro zahvatio loptu. U 43. minuti, nakon oduzete lopte i dodavanja Dadića, Čakarić ne koristi još jednu priliku, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Marinić je dubinskom loptom pronašao Čakarića, koji je obišao vratara Gudelja, ali je iskosa s lijeve strane pucao pored vratnice.

Nastavak je pripao gostima, koji su krenuli odlučnije i diktirali tempo igre. U 52. minuti Guja je snažno opalio iskosa s lijeve strane, s nekih 25 metara, pod gredu, ali Paus-Kunšt je još bolje obranio, a jako dobru priliku propustio je Sedlaček dvije minute kasnije, kada je sa 7-8 metara glavom za par centimetara prebacio gredu. U 59. minuti domaći su mogli do drugog pogotka. Ribar je odlično ubacio s desne strane, Mamić sa 6-7 metara pogodio vratara Gudelja, a na odbijenu loptu nije dobro reagirao Čakarić. Tri minute kasnije Ćuk je Ribara zamijenio Pribanićem, a u 66. minuti Sedlaček je odličnom loptom izbacio Kanceljaka iza obrane Karlovca 1919, no Oršolić je uklizao u posljednji tren i spasio pogodak. U 71. minuti Zavalić i Mićunović zamijenili su Dadića i Marinića, a dvije minute kasnije Lipovac je s dvadesetak metara opalio pod samu gredu, ali još jednom je Paus-Kunšt odlično sačuvao svoju mrežu. U 75. minuti, nakon ubačaja s desne strane, karlovačkom je vrataru lopta ispala iz ruku, možda je bio i prekršaj nad njime, no Jerbić se nije oglasio, netko od Zagrepčana je pucao iskosa s lijeve strane u prazna vrata, ali Knezović je na crti izbio loptu i sačuvao Karlovčanima prednost. U 88. minuti, nakon Bagarićevog udarca iskosa s lijeve strane i obrane Gudelja, Mićunović ne uspijeva ugurati loptu u mrežu, dvije minute kasnije Cahani je zamijenio Mamića, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Pribanić je lijepo izbacio Bagarića na lijevu stranu, ali ovaj je pucao iskosa visoko preko gola.

U srijedu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi HAŠK-a 1903, a potom u subotu dočekuje Zagorca iz Krapine.

TROŠAK ČEKANJA

Golubić iz Možemo analizirao: Za 10 radnika koji čekaju na PCR test danima i negativni su, troškovi 12.920 kuna