5C° Karlovac

5C° Duga Resa

4C° Ogulin

5C° Ozalj

Raspoložene Vuković i Keča predvodile ‘školarke’ do uvjerljive domaće pobjede nad Seniom

Kapetanica Vuković postigla je 12 pogodaka, a vratarka Keča upisala čak 22 obrane.

KARLOVAC – Petu ovosezonsku pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad ostvarile su rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras na parketu Sportske dvorane. U odgođenoj utakmici 10. kola uvjerljivo su nadigrale ekipu Senie iz Senja rezultatom 31:21.

Dobro je Karlovčankama došla večerašnja utakmica, a uoči početka proljetnog dijela prvenstva. U zimskoj stanci imale su samo jednu provjeru, protiv prvoligaša Zrinskog, bilo za očekivati da neće biti u punom ritmu, pa im je slabašna senjska ekipa poslužila kao sparing partner za puno teže iskušenje koje ih očekuje u subotu – gostovanje u Rijeci kod Zameta. I prvih 12-13 minuta domaće nisu izgledale dobro, prvenstveno u obrani. Nije bilo potrebne čvrstine, vratarka Keča bila je bez upisane obrane pa su gošće držale rezultatski priključak. Međutim, nakon toga su stvari sjele na svoje mjesto, do izražaja je ipak došla bitno veća kvaliteta na strani Karlovčanki pa su na koncu, na krilima kapetanice Kristine Vuković i vratarke Patricije Keča, došle do vrlo uvjerljive pobjede.

Do 12. minute i rezultata 7:7 gledali smo mučenje Karlovčanki u obrani. A onda su skupile redove, vratarka Keča je počela upisivati obrane i velikom serijom 8:0 otišle su na 15:7. Pogotkom Medved u 29. minuti došle su do +11 (19:8), a Senjanke su s dva pogotka u završnici prvog dijela smanjile na 19:10.

Visoko vodstvo pružilo je mogućnost treneru Draženu Keči da rotira sastav i odmori igračice iz udarne postave pa su početkom nastavka Karlovčanke, u tako ‘šarenom’ sastavu, zaredale s pogreškama i omogućile gošćama da smanje na 21:14. No, bio je to samo jedno kraće slabije razdoblje, nakon kojeg su domaće ponovo preuzele sve konce igre u svoje ruke, ponovo prednost podigle na +10 i mirno utakmicu privele kraju.

Kapetanica Kristina Vuković bila je najbolji strijelac susreta s 12 pogodaka, Stepić je dala 6, Medved 5, Kučinić, Peretić i Devčić po 2, a Bačić i Krznarić po 1 gol. Raspoložena vratarka Keča na koncu je upisala čak 22 obrane, a Pavletić jednu.

Ovom pobjedom ‘školarke’ su se učvrstile na 7. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u subotu, u prvom proljetnom kolu, gostuju u Rijeci kod četvrtoplasiranog Zameta.